Wpis z mikrobloga

@tomasz-maciejczuk: Z drugiej strony ciekawe są informacje o Ługańsku, w którym wprowadzono jakiś stan wyjątkowy, bo pojawiły się pogłoski, że Ukraińcy planują go odbić. To oznacza, że separatyści nie czują się zbyt pewnie.

P.S. Siedzę na streamie z Doniecka i wraz z 200 ludźmi obserwuję nieregularny ostrzał prowadzony przez ruską artylerię:
http://www.ustream.tv/channel/clockwork24?utm_campaign=t.co&utm_source=ustre.am%2F1ciOU&utm_medium=social&utm_content=20150816095418
@kochciemang: Z tego co zrozumiałem jak stream startował 2 godziny temu, to ludzie rozpoznali, że tuż przed kamerą jest jakiś aqua park z okrągłą kopułą. I faktycznie - teraz znalazłem takie coś na południowy - zachód od centrum miasta.
@tomasz-maciejczuk: to mogę Ci powiedzieć, że separatyści nie mają wystarczającej ilości broni na terenie DNR i LNR aby myśleć o większej ofensywie, a wojentorg przez ostatnie kilka miesięcy nie pracował. Oczywiście są bataliony FR na granicy ukraińskiej, ale na razie nie widać ich wzmożonych ruchów...
@tomasz-maciejczuk: aby myśleć o kotłach to trzeba mieć naprawdę mocne siły. Debalcewe było tego przykładem. Sepsi nigdy by nie zamknęli w kotle kilka tyś żołnierzy i dlatego musiała pomóc armia FR (czołgi B3)

a co dopiero myśleć o otoczeniu Mariupola...

tak w ogóle, to zapodasz linka do tego artykułu/notatki gdzie Szarij mówił o ofensywie?