Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś znawcy nawigacji? Chcę przeznaczyć na nią jakieś max 300zł, ma mieć mapy pl+europa dożywotnie i możliwość wgrania innych.

Wybór ograniczyłem do tych dwóch.
http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/vordon-gps-5-eu.bhtml?link=recViewed
http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps/navroad-drive-mapy-europy.bhtml

Vordon
+ łatwo wgrać inne mapy, jest to opisane w instrukcji i są filmy na yt
+szybszy procek niż navroad

- ludzie piszą, że słabo widać przy dużym świetle

Navroad
+pewnie lepiej będzie współpracował z automapą, bo są wersje z już wbudowaną am
+nie spotkałem się żeby ktoś pisał że słabo widać przy dużym świetle

- wolniejszy procek
- niby jest "odblokowana" ale nie znalazłem w instrukcji ani na necie informacji jak wgrać tę automape

Może ktoś ma którąś z tych nawigacji i jest w stanie coś o niej powiedzieć?
Chyba, że macie jakieś inne propozycje za tę cene?

#nawigacja #gps #samochody #vordon #navroad #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@Maxxtom: Z tych dwóch co wymieniłeś żadna nie ma dożywotnich aktualizacji. Ja bardziej bym Ci polecił Navroad bo nie jest to typowy chińczyk tylko marka, która istnieje już sporo czasu na rynku nawigacji. Jeśli w tym Navroadzie jest już oryginalna AutoMapa to będzie o wiele lepiej niż Vordon z badziewnym Open Street Map. W Navroadzie z poziomu menu możesz wejść do explorera i tam włączyć sobie inna mapę - można również
Z tych dwóch co wymieniłeś żadna nie ma dożywotnich aktualizacji.


@iwannagethigh: według opisu mają. Akturat w tym modelu nie ma Automapy i myślę, że jak wbudowana będzie kiepska to zainstaluje automape.

W Navroadzie z poziomu menu możesz wejść do explorera i tam włączyć sobie inna mapę


i to za każdym razem jak będę chciał korzystać z automapy? Ta nawigacja jest dla mojego ojca, a on jest na bakier z elektoniką ogólnie.
i to za każdym razem jak będę chciał korzystać z automapy?


@Maxxtom: Możesz sobie przypisać do przycisku GPS i wtedy nie trzeba wchodzić w explorera.

Ten Vordon zbiera w sumie dobre recenzje i jest prosty w obsłudze.


@Maxxtom: Jaką obsługę masz na myśli? Przecież wszystko i tak zależy od programu nawigacyjnego.

Możesz w sumie wziąć Vordona ale ja Tobie bardziej polecam Navroada. Ale jak już weźmiesz Vordona to nie dawaj
Możesz sobie przypisać do przycisku GPS i wtedy nie trzeba wchodzić w explorera.


@iwannagethigh: tylko mówiłeś, że tam trzeba wgrywać jakieś pliczki, a potem jak będzie chciał zmienić mape na wbudowaną czy inną to pewnie znowu trzeba będzie kombinować.

Miałem na myśli łatwe zmienianie map.

W sumie o tych mapach w Vordonie słyszałem sporo dobrego, np że pokazuje więcej dróg niż w automapie. Ale i tak pewnie wgram automape. https://www.youtube.com/watch?v=h-F-PtIZQlU
tylko mówiłeś, że tam trzeba wgrywać jakieś pliczki, a potem jak będzie chciał zmienić mape na wbudowaną czy inną to pewnie znowu trzeba będzie kombinować.


@Maxxtom: jak chcesz miec proste wybieranie mapy no to instalujesz sobie dodatkowy panel i wtedy po nacisnieciu "GPS" wyswietla Ci się wybór mapy.

W sumie o tych mapach w Vordonie słyszałem sporo dobrego, np że pokazuje więcej dróg niż w automapie. Ale i tak pewnie wgram