Wpis z mikrobloga

Ile wydajecie na kosmetyki do brody?
Mnie, jako biednego studenta ceny kosmetyków przerażają niesamowicie, dlatego dziś zrobiłem sobie własny balsam do brody za ~9zł za opakowanie 50ml, czyli takie, w jakie zazwyczaj pakowane są takie produkty.
Jeżeli sprawdzi się w przeciągu tygodnia - podrzucę przepis. Byłby ktoś zainteresowany?


#broda
  • 26
  • Odpowiedz
@William_Lawson: Najważniejszy specyfik to olejek do brody. Nawilża i odżywia włosy, więc broda nie jest "sianowata" i Twoja kobieta nigdy więcej nie powie już, że drapiesz. Poza tym olejek pomaga na swędzenie brody, bo nawilża nie tylko włosy brody, ale i skórę twarzy, więc rosnąca broda jej nie podrażnia. A to najczęstsza przyczyna golenia brody, zanim na dobre zdąży urosnąć.

I sprawa, o której bardzo wiele osób zapomina. Broda ma
  • Odpowiedz
@Krootkobrody: Dzięki za porządne wyjaśnienie. Niestety muszę stwierdzić że moja broda to rzeczywiście niezłe siano, na szczęście mój #rozowypasek nie narzekał jeszcze na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poleciłbyś mi jakiś taki właśnie olejek, jeżeli jesteś tak obeznany z tym wszystkim? Przynajmniej się rozejrzę.
  • Odpowiedz
@William_Lawson: Jeśli chodzi o olejek, to wszystko zależy od budżetu. Tańsze olejki to z reguły połączenie olejku arganowego i jojoba, z kilkoma podstawowymi dodatkami. Nawilżą odrobinę brodę, ale często są tłuste i praktycznie nie pachną. Zresztą wystarczy przejrzeć net, żeby zobaczyć, że Ci, którzy chcieli zaoszczędzić i kupili np. męską wyspę, potem na nią narzekają. Jednak przy takiej cenie ciężko wymagać cudów.

W olejkach z wyższej półki można znaleźć składniki, z których są tworzone normalne perfumy. Dzięki temu mają lepszą konsystencję, zdecydowanie dłużej i lepiej pachną. Są też wydajniejsze.

Osobiście, obecnie używam tych dwóch olejków i jestem z nich mega
  • Odpowiedz
@Krootkobrody: Szczerze to gdy stwierdziłem, że zapuszczę brodę nie myślałem, że będzie mnie to kosztować w jakiś sposób, a widzę że olejki/balsamy to mus przy dłuższej brodzie. Dzięki za linki w razie potrzeby jeszcze Cię zaczepię na priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz