Wpis z mikrobloga

#mac #osx #macintosh #macbook

Mirki mam Macbook Air, którego kupiłem od kolegi, który go gdzieś tam wytrzasnął za granicą. (jednym słowem źródło nieznane)
Mam problem. Mianowicie nie wiem czy przyczyną była aktualizacja czy usunięcie jednej z partycji ale od razu po uruchomieniu widzę kłódkę pole wpisania hasła.
Hasła oczywiście nie znam. Podobno jest to jakaś blokada sprzętowa.
Chciałbym wykorzystać wszystkie możliwości zanim wyślę go gdzieś do serwisu. Boję się też że go nie odzyskam bo okaże się kradziony lub zgubiony.
Co radzicie w tej sytuacji Mirki?
  • 17
  • Odpowiedz
@kidi1: Imho najlepiej skontaktować się z Apple i podać im numer seryjny lapka (powinien być na dolnej obudowie) z prośbą o poinformowanie właściciela. Po powiązaniu z icloud będą mogli to zrobić.
  • Odpowiedz
@jarbi: Skontaktowałem się z serwisem. W sumie to zadzwonili do mnie po zgłoszeniu na stronie.
Numer seryjny sprawdzili i już nie jest objęty gwarancją. Zaproponowali mi serwis w Szczecinie do zdjęcia blokady iCloud.
Znalazłem na Allegro pana z Suwałk, który te blokady zdejmuje za 100 zł.
Cieszę się, ze laptop nie jest lewy. Wszystko jest legalne, dziękuje za pomoc.
  • Odpowiedz
@Kacc @chuckmls: Piękno internetu polega na tym, że każdy może być kim chce. Przykre jest to, że niektórzy wybierają bycie zwykłym burakiem.
Następnym razem jeśli nie rozumiecie zadanego pytania, lub nie znacie odpowiedzi na nie to po prostu nie udzielajcie się, bo zaśmiecacie tylko serwery swoimi wypocinami.
  • Odpowiedz
@jarbi: Tak. tą blokadę założył poprzedni właściciel, ale to jest tylko dodatkowe zabezpieczenie jak w telefonach komórkowych kiedy chcemy np. przywrócić ustawienia fabryczne. Mięli w bazie ten numer seryjny, ale nie widniał jako kradziony lub zaginiony.
Uaktywniło się to po tym jak usunąłem partycję i dodałem jej przestrzeń do tej systemowej.
tu jest ktoś kto to usuwa, już do Niego dzwoniłem.
http://allegro.pl/icloud-zdjecie-blokady-macbook-i5564019462.html
  • Odpowiedz