Wpis z mikrobloga

@RARvolt: 1.5mm^2 spokojnie da radę przy 1.5A.
Bardziej się martwiłbym, że jak linka - to trzeba dobrze obrobić końce (tulejki zaciskowe a nie jakieś tam "skręcenie w palcach i w kostkę") oraz by to był przewód wytrzymały na warunki zewnęrzne (nawet jak będzie w jakimś peszlu)
@hrumque: jaki masz z wkładaniem skręconej, złożonej w pół i znów skręconej linki do kostki?


@RARvolt: Ja wiem, że tak się robi. Ja wiem, że "to działa". Ale poprawne to nie jest, bo ma dużo gorsze parametry/właściwości:
- skręcając linkę elegancko ją natłuszczasz paluchami, twój pot nie ma idealnego pH, więc czysta miedź nie jest już czysta i ulega przyspieszonemu powierzchowemu utlenianiu i śniedzeniu
- skręcona linka nigdy nie jest
hrumque - > @hrumque: jaki masz z wkładaniem skręconej, złożonej w pół i znów skręcon...

źródło: comment_d10mtBqokuSkId0iMLUdGHx2BzMTytEV.jpg

Pobierz
@RARvolt: Lepiej zaprasuj tak jak mówi @hrumque.

Już pal licho sprawność i żywotność, wsadź zaprasowaną linkę do kostki skręć mocno i szarpnij, to samo zrób wcześniej z linką skręconą palcem, siły nie potrzeba praktycznie żadnej żeby to wyrwać.

Widziałem na własne oczy jak uwaliło się zero skręcone palcem w zestawie gniazd 400V i efekty tego były bardzo kosztowne :D