Wpis z mikrobloga

Wychodziłem ostatnio z biedronki. I jakiś człowiek mnie zaczepił, że chce mój paragon. Że niby do badań jest jemu to potrzebne.

Nie dałem oczywiście bo jestem ##!$%@? ale zastanawiam się po co im to na prawdę było. Bo już nie raz stali pod sklepem i zbierali paragony.

Jak myślicie o co tu chodzi?

#biedronka #paragon #badani #szfindel
  • 10
  • Odpowiedz
@Jack_Pstrong: Kiedyś pytałem typa, który stał w przedsionku Biedronki i o to pytał. Gość miał jakiś identyfikator i ogólnie chyba związany był z Biedronką bo chodził w okolicach kas, nikt go nie przeganiał ani nic. Powiedział, że to do badań. Każdy produkt, który kupiłeś jest w określonej grupie np. piwo to alkohole, chleb to pieczywo i zbożowe, mydło to oczywiście chemia i takie tam. Typ bierze paragon, notuje co, za ile,
  • Odpowiedz
@karmajkel-nowak: Takie zestawienia robi się automatycznie w systemach ERP, nie wierzę że ktokolwiek mógłby chcieć ręcznie spisywać dane z tysięcy paragonów xD Chyba, że przyjęli studenta na praktykę i nie mogli mu znaleźć zajęcia xD
btw - może loteria paragonowa MF.
  • Odpowiedz
@Jack_Pstrong: To nie żaden szfindel, firmy takie jak Biedronka, Lidl czy Leroy Merlin zlecają takie badania, gdzie przy sprawdzaniu jakości świadczonych usług od osoby ankietowanej pobiera się też numer paragonu i kasy z której został wydany, żeby sprawdzić czy np. opinie na temat konkretnego rodzaju asortymentu czy obsługi na dziale są wydane na podstawie rzetelnego osądu - jak wypowiadasz się o pracownikach i produktach z działu oświetlenia, sprawdzają czy kupiłeś żarówkę
  • Odpowiedz
@di-vision: Jasne :D i koś stałby po kilka godzin dziennie w sklepie prosząc ludzi o paragony, z podrobioną legitymacją, zamiast po cichu zgarniać te, które ludzie zostawiają? A pracowników z Biedronki oszukał pewnie pieczątką z ziemniaka na tej sztucznej legitymacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Khroux: Nie ma problemów z wyprodukowaniem sobie firmowej pieczątki jakiej tylko chcesz, jeśli chcesz. Zgoda Biedronki na "paragonową sondę" na chodniku przed Biedronką nie jest potrzebna.
  • Odpowiedz