Wpis z mikrobloga

Siemka mirki
proste pytanie - czy jest możliwość sfinansowania szklenia przez PUP dla osoby zatrudnionej gdy istnieje realne zagrożenie utraty pracy? Dodam że szkolenie nie miałoby związku z obecnym stanowiskiem - raczej przekwalifikowanie i być może istniałaby możliwość zatrudnienia lub odbycia jakiejś praktyki w obrębie aktualnej spółki.

Samemu złożyć taki wniosek czy ewentualnie uśmiechnąć się do jakiegoś przełożone w firmie aby mi wystawił jakiś list intencyjny? Problem na tym że mój pracodawca grosza na szkolenie nie wyłoży.

#pup #urzadpracy #praca #szkolenia #dotacje
  • 9
  • Odpowiedz
@Knightlord: a więc tak
1. Trzeba być zapisanym na bezrobocie.
2. Wniosek o szkolenie jest rozpatrywany w ciągu 30 dni od jego złożenia.
3. Na wniosku trzeba napisać w jakich 3 firmach teoretycznie istniałaby możliwość pracy po szkoleniu.
4. Dobrze jest gdy szkolenie o które się wnioskuje jest zgodne z kwalifikacjami wnioskodawcy.
5. We wniosku trzeba umotywować dlaczego jest się zainteresowany określonym szkoleniem.
6. Szkolenie musi trwać minimum 25 godzin w
  • Odpowiedz
@Cisiur: jeszcze coś takiego znalazłem:

3. Osoby w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn dotyczących zakładu pracy,

4. Osoby zatrudnione u pracodawcy, wobec którego ogłoszono upadłość lub który jest w stanie likwidacji, z wyłączeniem likwidacji w celu prywatyzacji,

tutaj podpunkt czwarty by wchodził w grę, bo jeszcze upadłości nie ogłoszono ale istnieje taka obawa.
  • Odpowiedz
@Knightlord: najprościej to iść do urzędu i się zapytać ja w sumie jestem tu tylko informatykiem ale przekopiowałem ci wszystko z prezentacji którą wszędzie prezentują
  • Odpowiedz
@Knightlord: Ja dostałem dotacje na rozpoczęcie DG i program był tylko dla zagrożonych utratą pracy lub zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika. Szkolenia też tam były i nie było to z UP tylko z programu 8.1.2.

Zadzwoń do:

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Żurawia 3/5,
00-503 Warszawa
Godziny pracy
Pon-pt. 8-18, sob. 10-14

Telefony do konsultantów
22 626 06 32, 22 626 06 33

ja przez tel sie dowiadywałem, Pani mi udzieliła
  • Odpowiedz