Wpis z mikrobloga

Mirki z #xperia #programowanie #customrom
Próbuję zainstalować custom ROMa na mojej Xperii Z ale mam zablokowanego Bootloadera, niestety nie mam pojęcia jak do #!$%@? nędzy go odblokować, próbuje wbijać w te debilne recovery czy tam download mody, ale nie daje rady. Android SDK instalowałem itp itd, srutu tutu. Gówno działa, nic się nie łączy. NIe wiem, może się nie da? Próbowałem nawet ze strony sony te unlockery pobierać ale i tak gówno dają.
  • 38
@Kopamatakawapl: to nic nie da, przynajmniej z moich doświadczeń tak wynika, że zdjęcie simlocka != zdjęcie blokady z trybu fastboot wymaganego do odblokowania bootloadera w Xperkach.
@Kopamatakawapl: zrootujesz. Instalujesz starszy firmware, rootujesz go zgodnie z przypietym tematem na xda, instalujesz recovery, instalujesz zrootowany stock rom z recovery, zmieniasz kernel na nowy. Tak samo masz możliwość korzystania z custom romów nie wymagających zmiany kernela.
@Kopamatakawapl: nie. Ściągasz sobie interesujacy Cię firmware (w pliku ftf), dajesz flash, wybiwrasz plik, gasisz telefon, trzymasz vol down(ciszej, wprowadza telefon we flashmode), wpinasz kabel, #!$%@?,resetujesz, odpalasz, rootujesz, instalujesz recovery, wrzucasz zipy, instalujesz co chcesz
@Kopamatakawapl: teraz to Ty juz robisz jakies popierdzielone rzeczy z kosmosu, bo potrzebujesz tylko flashtoola. Nie musisz robic bundli, wystarczy ze sciagneisz gotowy ftf [z xda] i #!$%@?. Ale teraz plyniesz na dziewicze wody, wiec plyn sam i powiedz jak bylo. No i mam nadzieje ze to jakis zaufany soft, bo jak sciagasz romy z listy w ciemno i nie sa kradzione z xda, to ja bym sie to bal uzywac
@6thsurvivor: Źle się wyraziłem. Potrzebowałem nowszego flashtoola, z którego mogłem ściągnąć oryginalny ROM od Orange, inny nie działał. No i tyle, z niczym sie nie bawię, mam w dupie już inne ROMy, chcę tylko zrootować telefon, bo mi potrzebny root. Miałem SGS3 i było dobrze, ściągałem wszystko, rach ciach, recovery TWRP i tyle a ten #orangecwel zablokował wszystko. :(