Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa nie cierpiąca zwłoki! Kupiłem storczyka dwupędowego w tesco. Jest od góry do dołu w folii, jakieś 2/3 jest przezroczysta. Nie przemyślałem tego do końca bo to jest prezent, a będę go dawał dopiero w niedziele. Wytrzyma mi do tego czasu, czy próbować wyjąć go z tej folii tak żeby jej nie uszkodzić? Ale potem nie wiem czy go wsadzę z powrotem.

#kiciochpyta #storczyk #ogrodnictwo #ogrod #kwiaty #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Maxxtom: w żadnym wypadku nie podlewaj. Storczykom raz na jakiś czas trzeba wlać do doniczki ze 2-3cm wody i tyle. Nie wiem jak z pogoda u Ciebie, umiarkowane nasłonecznienie mu krzywdy wielkiej nie zrobi. Wszystkie paczki ma już rozkwitniete?
  • Odpowiedz
w żadnym wypadku nie podlewaj


@wesoly90: o #!$%@?, już za późno, znaczy nie podlałem go centralnie tylko wlałem trochę wody do spodka na 15 i potem wyjąłem go z tego i odsączyłem. Nie wszystkie pączki rozkwitły
  • Odpowiedz
@Maxxtom: Dobrze zrobiles, chodziło mi o to, żeby znów go nie podlewac. Co jakis czas możesz to wstawić znów na spodek. Skoro nie wszystkie rozkwitly to masz jeszcze w miarę świeży okaz, możesz być spokojny. W niedzielę będzie piękny ;)
  • Odpowiedz