Wpis z mikrobloga

Po prostu zajmują sporo miejsca i są cięższe, a będę jechał na doczepkę.


@konstruktywny_krytyk: Skoro są wygodne, to zakładasz je na nogi i w rzyci masz, ile miejsca zajmują. Dobre trepy na każdą dłuższą wycieczkę będą lepsze, niż najlepsze nawet adidaski.
@rmikke:

Dobre trepy na każdą dłuższą wycieczkę będą lepsze, niż najlepsze nawet adidaski

Ten pan (Scott Jurek) właśnie pobił rekord w czasie przejścia Appalachian Trail (3500km). Masz rację, tylko trekkingi - widać na załączonym zdjęciu. Nie będę dawał przykładu biegów ultra, gdzie każdy po górach nawet wyraźnie wyższych niż Beskid Śląski biega w adidasach. Nie znają się amatorzy.
Można używać trekkingów, można używać adidasków. Przed wyjściem sprawdzasz profil trasy, pogodę i
Ragnarokk - @rmikke: 
 Dobre trepy na każdą dłuższą wycieczkę będą lepsze, niż najlep...

źródło: comment_PeN7h7BCHBrHGE9vmYA25BgEcSJOu3tX.jpg

Pobierz
Pisanie

po górach wszystkie adidaski są niewłaściwe

jest albo dużym uproszczeniem, albo ignorancją.


@Ragnarokk: Oczywiście, że ignorancją. Jak można turyście-amatorowi doradzać coś innego, niż sprzęt używany do bicia rekordów w zapieprzaniu na czas.
@rmikke:
To nie ja użyłem słowa "wszystkie".
Tylko tacy zawodowcy biegają po Tatrach, Pirenejach i Dolomitach, a tutaj mówimy o robieniu wolnym tempem gór, na które będący w dobrym zdrowiu emeryt da radę wejść.
To nie ja użyłem słowa "wszystkie".


@Ragnarokk: Do założonego zastosowania - wszystkie.
Gdyby pytanie było o buty do jak najszybszego przebiegnięcia Karpat od Oświęcimia po Rumunię, pewni bym się nie pchał z radami, bo się nie znam.