Wpis z mikrobloga

Ej, #pocztapolska ma takie wielkie niebiesko-żółte etykiety na paczki. A ja mam taki mały kartonik - w sam raz za duży/za gruby na list, ale mniejszy od tej etykiety - coś w rodzaju dysku 3.5". Przyjmą mi coś takiego w okienku, co ma za małą powierzchnię do naklejenia, czy mam szukać większego kartonu, czy jak to wtedy działa?
#paczki #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
RRybak - Ej, #pocztapolska ma takie wielkie niebiesko-żółte etykiety na paczki. A ja ...

źródło: comment_y5GNY8H2rYs475beGHpS4HeJVEPReR9D.jpg

Pobierz
  • 12
@yacolek: no ja właśnie pierwszy raz muszę coś tak małego nadać i już się zastanawiałem, czy na kartonie bezpośrednio nie pisać :P
Czyli przynajmniej szerokość musi być na "długość adresu". No okej, dzięki - spróbuję popołudniu bez szukania ogromnego kartonu.
@RRybak: nie no, nie musi byc szerokosc na dlugosc adresu, mozesz tym krótszym bokiem owinąć paczkę, ale naklejac tak, zeby adresat nie był pogięty i ten kod kreskowy zeby był na jednej powierzchi, bo oni go potem odczytują, chyba ze jest serio turbo mała - wtedy mozesz przeciez za kilka groszy kupic kopertę bąbelkową i do neij wrzucic to pudełko?
@yacolek: no, ale idzie list idzie wtedy jako paczka. A chcę uniknąć lamentu, że "wysłał mi list, a skasował jak za paczkę" - wiesz jacy są Kupujący :/
No nic - obczaję przy okienku co mi poradzą - może akurat faktycznie wystarczy pozawijać i będzie ok :)
@RRybak: lel xD list idzie jako paczka. Nie przesadzajmy. Sposób pakowania nie definiuje rodzaju przesyłki. Chociaz duzo ludzi wysyła listy polecone grubosci komputera xD No ale skoro na taką patologię zezwala poczta, to co się dziwic, ze taniej...
A jak Ci janusz kupujący bedzie sie pluł, to mu powiesz, ze mogles wyslac ekonomicznym, to by miał najtaniej. Ale jak cos poobijaja/zgubią to jego problem, a ty po prostu chciales miec pewnosc
@yacolek: Powiem Ci, że nie wiem jak oni to robią. Ja kiedyś poszedłem z grubszą kopertą bąbelkową, to kobieta wyciągnęła taki metalowy szablon ala "wlot do skrzynki" i mi mówi, że to jej przez dziurkę nie przechodzi i ona mi tego jako list nie przyjmie. Do dzisiaj nie ogarniam jakim cudem dostałem pozwijany kabel HDMI zwykłym poleconym..
@RRybak:
@yacolek: raczej nie na kazdej poczcie przykladaja do tego wage. Na co narzekaja i z czego powodu cierpia listonosze. Dodatkowo w prawie pocztiwym jest zapis ze polecone i zwykle listy sluza do przesylania korespondencji i dokumaentow a nie "przedmiotow". Od tego sa paczki i dlatego odszkodowania za polecone sa znikowe.