Wpis z mikrobloga

@polik95: O MTT nie wspominają chyba. Zamysł jest ogólnie taki, żeby FTP nakierować na graczy rekreacyjnych. Więc można spodziewać się, że np. podniosą też rake w turniejach, żeby amatorów kusić większymi pulami gwarantowanymi.
@DyrektorWykopu: O widzisz nie wiedziałem. Ja jestem właśnie graczem (phi) "rekreacyjnym" i jedynie gram na mikro stawkach ($0,01-$0,02), więc to cenna informacja dla mnie. Kiedyś kolega namówił mnie na FT, ze względu na to że z racji popularności PS bardzo dużo jest tam graczy totalnie nieprzewidywalnych. Prawda to? Sam nie konfrontowałem tego z rzeczywistością...
@Michelangelo: Wydaje mi się, że Twój kolega popełnił bardzo popularny wśród nowych graczy błąd w rozumowaniu. "Nieprzewidywalny" gracz, to właśnie ten, z którym chcesz siedzieć przy stole. Bo będzie bardzo często podejmował nieoptymalne, a nawet całkowicie błędne decyzje. A każda jego zła decyzja, to szansa na zysk dla Ciebie. Co więcej, za każdym razem, gdy poprawisz trochę swoją grę, przełoży się to bardzo mocno na to, ile wygrasz od takiego gracza.
@DyrektorWykopu: A nie jest czasem tak, że jak siedzi się przy stole z "maniakami"/"nieprzewidywalnymi" graczami to i okazji do gry jest mniej? (bo nigdy nie jest wiadomo czy coś mu w końcu siadło czy nie)
Żeby nie było, nie bronie wypowiedzi kolegi (sam jestem zielony jak łąka), a wręcz przeciwnie chce dowiedzieć się więcej od mądrzejszych.
@Michelangelo: Jak masz takiego agenta przy stole to grasz w miarę tight i czekasz na okazje, pare razy nie trafisz flopów i najlepiej będzie się poddać ale jak już trafisz to jest szansa, że zabierzesz mu cały stack jeśli on też trafił cokolwiek. No i przy takich fishach maniakach można spokojnie obniżyć wartość swojej ręki, ja na takich kolesi traktuję np top parę top kicker jako monstera.
@Michelangelo: Grając przeciwko takim maniakom kieruj się prostą zasadą - graj te ręce, z którymi czujesz się komfortowo. Obstawiaj wtedy, gdy chcesz, żeby Cię sprawdził. Sprawdzaj i przebijaj wtedy, gdy chcesz, żeby obstawiał więcej. Jeśli nie wiesz, czy Twoja ręka jest wystarczająco silna i czujesz się, źle dorzucając pieniądze do puli, po prostu ją spasuj.

Daniel Negreanu, jeden z najsłynniejszych pokerzystów świata, powiedział jakiś czas temu:

Obstawiam, gdy mam silną rękę.