Wpis z mikrobloga

Ukraińcy wybaczyli nam Wołyń? Zaprośmy ich do debaty i niech opowiedzą nam jaki był cel mordów UPA na Polakach i dlaczego uważają organizatorów rzezi za swoich bohaterów. Czas powiedzieć "stop" manipulacjom historycznym w imię przyjaźni polsko-ukraińskiej.

http://www.wykop.pl/link/2657013/ukraincy-wybaczyli-nam-rzez-wolynska-zorganizujmy-z-nimi-debate-publiczna/

#polska #wydarzenia #ukraina #warszawa
tomasz-maciejczuk - Ukraińcy wybaczyli nam Wołyń? Zaprośmy ich do debaty i niech opow...

źródło: comment_NNnyFLtG7NGHuaFY85EcVlB0JiHJ1ATm.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Gdyby to przedsięwzięcie na prawdę miało na celu jakies porozumienie to nie przedstawianoby go w tak ironiczny sposób jak na tym obrazku w poczatku zóltego napisu. Mam wrazenie że chodzi tylko o bicie piany.
  • Odpowiedz
@weco: można być solidarnym z Ukrainą i pomagać Ukraińcom, ale nie można zamykać oczu i udawać, że nic złego na Ukrainie się nie dzieje. Spotkałem się z weteranami UPA, spotkałem się z Jaroszem (Prawy Sektor) oraz z kilkoma innymi "banderowcami". Wiem jedno, ukraińśka młodzież zaczyna być bardziej radykalna, omamiona i zmanipulowana niż sami weterani UPA czy prawoseki. To zaczyna mnie przerażać.
  • Odpowiedz
@szurszur: a o co chodzi, gdy Ukrainiec 11 lipca w rocznicę krwawej niedzieli na Wołyniu mówi pod pomnikiem ofiar, że nam wybacza? Wiem o co chodzi. Chodzi o zamknięcie ust Polakom i dalsze bezproblemowe zbieranie pieniędzy na swoje pensje i działalność w Polsce, no i ewentualnie na wysłanie jakiejś pomocy na wschód.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Ale on przeciez nie miał na mysli wybaczania nam mordów na Wołyniu to jest tylko napastliwa interpretacja. To tak jakby Rosjanie powiedizeli złosliwie: no Polacy wybaczyliscie nam wymrodowanie jenców armii Bolszewickiej którzy trafili do poslkich obozów? . Takie przedstawianie tematu odrzuca od rozmów. Niec
h sie za to biora ludzi któzy wiedza jak sie je prowadzi i czego powinno sie unikac bo palicie temat na starcie.

Chodzi o zamknięcie ust
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Tez jestem za rozpoczeciem dialogu ale żeby on był skuteczny obie strony musza do neigo przystpaic bez złosliwosci a takową widze już na tym obrazku.
Bo inaczej to będzie tylko utwierdzanie sie Ukriańców w swoim przekonaniu.
  • Odpowiedz
@szurszur: widzisz to, co chcesz widzieć. Podziękowałem za ich inicjatywę i zapraszam do dialogu o OUN, UPA, rzezi i stosunkach polsko-ukraińskich. Mam wrażenie, że traktujesz Ukraińców jak małe dzieci, które trzeba chronić przed światem. Oni to doskonale wykorzystują.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Widze to co jest napisane. Po takim złosliwym wpisie od Rosjan wobec nas wiekszosc odrzucalaby pewnie możliwosc rozmów.
Nawołuj do debaty w normalny sposób a nie prowokujac bo w ten sposób dajesz Ukriancom pretekst do odmowy.
Czyli ułatwiasz im to co ciagle im zarzucasz - unikanie debaty.
Zrób to dobrze to nie beda mieli wyjścia.
  • Odpowiedz
@szurszur: gdzie widzisz złośliwość? Opisuję rzeczywistość - Ukraińcy wybaczyli Polakom rzeź wołyńską 11 lipca 2015 roku pod pomnikiem ofiar rzezi wołyńskiej. Tak? Tak. Dalej informuję o czym chcę z nimi porozmawiać. Koniec tematu.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk Trza być przebiegłym. Proszę zobaczyć, jak zamilkła bander-agentura, gdy młodego Stefka w profilowym i bander-szmatę w tle wrzuciłem. Teraz tylko ignoranci od ruskich trolli wyzywają ;-) Trollowanie banderowców jest najlepszą metodą. Jeśli nie będziesz Überbanderowcem, nie pokażesz, kto tu rządzi, to lud turański (Ukraińcy) nie będzie cię uznawał za partnera do czegokolwiek.

@szurszur Dałbyś już spokój z tym banderowaniem i giedroycowaniem. Czy Ty nie masz na nazwisko Michnik przypadkiem? ;-)
  • Odpowiedz
@szurszur @tomasz-maciejczuk

Czytałem kiedyś o takiej debacie. Skończyło się m.in. na tym, że ukraińska swołocz uznała za stosowane robić sobie żarty z pogrzebu, skandując banderowskie hasła.

http://www.prawy.pl/z-kraju/7237-banderowski-flirt-wszechpolakow

Te szumowiny nie mają za grosz wyczucia i wstydu. Jestem ostatnim, który by generalizował i wypisywał bzdurne komentarze pod znaleziskami o wypadkach samochodowych spowodowanych przez Ukraińców, ale tego typu prostactwo zasługuje co najmniej na to, bo wstać i wskazać im drzwi.
  • Odpowiedz
On nie mowi o rzezi, on mowi o "tragedii wolynskiej"


@tomasz-maciejczuk: To jest wiatrowiczowska retoryka. Ludobójstwo na Polakach nazwać "drugą wojną polsko-ukraińską" lub "tragedią wołyńską". Chcę też zwrócić uwagę na bardzo istotną rzecz. Ludobójstwo ukraińskie nie dotyczy tylko i wyłącznie Wołynia i na Wołyniu też się nie rozpoczęło. Mordy zaczęły się już w 1939 r. w Tarnopolskim i w okolicach Lwowa. Fala zaś zbrodni przelała się na początku 1943 r. właśnie
  • Odpowiedz