Wpis z mikrobloga

@snx: może być ciężko bo jeśli ktoś je sprzedaje to albo farma mu nie wypaliła (tu masz wtedy szczęście) albo już są kompletnie wypalone i na dobiciu
@siedge: Trudno, chyba tutaj zakupię tą lub inną kartę u tego sprzedawcy: http://allegro.pl/ati-radeon-sapphire-hd-5850-1gb-okazja-gw-fv-i3121756251.html może nie będzie zajechana - w sumie same pozytywne komentarze, gwarancja rozruchowa.

@duffman: Dwa lata temu wykopałem parę BTC na CPU, chcę teraz zainwestować te fundusze w koparkę. Możesz sprawdzić opłacalność na http://bitminer.pl/ - jak kupię karty to powiem ile warte są te wyliczenia.

@L_uk: Trochę drogo jak na eksperyment, chociaż w dłuższym okresie czasu może
@L_uk: W sumie, gdyby kurs BTC nieco skoczył w górę mógłbym się skusić na tą AMD Sapphire HD 7970 - na hurtowni znalazłem za 1516 zł z vat :) Widzę, że jesteś w temacie - chciałbym dość spokojne życie mieć i w miarę rozliczać się z tego co wykopałem - czy po wymianie BTC na PLN w kantorze i wypłacie z niego większość "zawodowych" górników rozlicza się jakoś z zysku? Wolałbym
@L_uk: AB :) W Action nieco drożej. Gdyby tak udało się tylko dopaść 5970 w dobrym stanie... no nic, chyba poczekam aż kurs nieco się poprawi i sprzedam parę BTC tak aby zakupić tą HD7970.

Jeżeli chodzi o podatek to masz na myśli PIT-38 i dochody kapitałowe? Poczytam :)
@L_uk: ...a ile można było wykopać w 2-3 tygodnie na dwurdzeniowym CPU 2 lata temu? ;> Niewiele tego mam, tylko na jedną HD7970 wystarczy przy dobrym kursie. Szkoda, że nie wepchnąłem tego na wymianę kiedy na bitcurex kurs zahaczył o 290 zł ;)
@L_uk: Ja na pewno nie spowoduję zawirowań na rynku sprzedażą swoich monet ;) Ok, dzięki za poradę - jak tylko zamienię BTC na PLN, zakupię kartę i ją uruchomię pochwalę się tutaj ;)
@L_uk: ale jednocześnie dalej działa, aż przestanie. Sam mam park komputerowy sprzed około 5-6 lat (laptop i PC klasy core2duo), które mają uptime liczony w miesiącach i dobowy load na 70% i działają :O
@L_uk: o właśnie, nie myślałem o OC.

Ja z branży serwerów, tam się niczego nie kręci a ma działać latami pod obciążeniem :-)