Wpis z mikrobloga

Hej, może mi ktoś wytłumaczyć zasadę działania kabli #tv i #internet w #upc?

Sytuacja jest taka:
W salonie jest "pudełko", z którego wychodzą dwa kable: jeden do tv jeden do routera. Czy sygnał w tych dwóch kablach jest inny, czy jest po prostu rozdzielony?

Czy mogę jakoś to pudełko przenieść do innego pokoju, np. kabel, który jest na wejściu do niego spiąć z jednym z tych na wyjściu, to pudełko z rozgałęzieniem wpiąć na końcu i dalej z niego dwa kable do tv i routera?
Jeśli nie w ten sposób, jak się za to zabrać? Potrzebuję dodatkowych komponentów, np. rozdzielaczy, itp?

Dzięki za pomoc!
  • 5
  • Odpowiedz
W salonie jest "pudełko", z którego wychodzą dwa kable: jeden do tv jeden do routera. Czy sygnał w tych dwóch kablach jest inny, czy jest po prostu rozdzielony?


@shagrin: Na jednym i drugim wyjściu są różne filtry by sygnał DTV i INT nie "zakłócały" się nawzajem. Zamieniając kable usługi nie będą działały, bo częstotliwości niezbędne dla ich połączenia będą "wycięte".

Samodzielna przebudowa okablowania jest ryzykowna i w przypadku problemów z sygnałem, działaniem usług, etc. będzie konieczna wizyta serwisanta, a tenże w przypadku wykrycia ingerencji w okablowanie nałoży opłatę za
TheMan - > W salonie jest "pudełko", z którego wychodzą dwa kable: jeden do tv jeden ...

źródło: comment_Ri2Q6dBKB5KAgg6RTtbYG1FUiT1l3Koy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz