Wpis z mikrobloga

Mircy od #programowanie na #avr, mam problem, zegarek zrobiłem, i już prawie wszystko ok, ale jest problem zdaje się nie do przejścia, albo mam guza mózgu. Otóż ze względu na to że przy każdym podłączeniu ładowarki się resetuje i nie bardzo wiem jak temu zaradzić(po podłączeniu usb a programator i ładowanie to ta sama wtyczka micro usb usb z kompa czy z ładowarki daje impuls niskiego napięcia co powoduje reset, i nie mam raczej jak się tego pozbyć) postanowiłem po prostu zapisywać np co minutę czas do eeprom. Czemu nie na microSD? Bo wcale nie ma większej ilości zapisów, eeprom ma ze 100k, karta może połowę lub gorzej...
Ale eeprom zostałby zarżnięty już po 69 dniach gdybym zapis robił co minutę. Postanowiłem inkrementować adresy, no ale gdzieś trzeba zapisać gdzie zostały zapisane ostatni zapis, wpadłem w rekurencję, bo żeby poznać adres zapisu adresów musiałbym znać adres adresu zapisów...
Co poczynić? Zapis musi być, nawet jeśli ładowanie tylko raz w tygodniu to będzie irytujące nastawiać 10 danych od nowa i w koło. A uC nie rozpozna że zaraz nastąpi reset i żeby skoczył do zapisu ani żeby nie dopóscił do własnego resetu. Chyba żeby zablokować uC, ale nie mogę bo przecież ciągle coś się poprawia itp.
Pytanie bardziej o logikę rozwiązania a nie konkretny język.
Jak żyć?
Fox_Murder - Mircy od #programowanie na #avr, mam problem, zegarek zrobiłem, i już pr...

źródło: comment_lDcjDX1SSRakBJT6IomTJGMIU839pbfW.jpg

Pobierz
  • 21
@Fox_Murder: Najlepszym wyjściem było by zrobienie osobnego złącza pod programator i ładowanie, port od ładowania masz pewnie podpięty pod pin reset, masz miejsce na płytce na goldpina? Tylko, że wtedy musiałbyś pod każde wgranie softu wyciągać uC z obudowy. Ewentualnie jakiś mały przełącznik który odcinałby reset na czas ładowania.
Ewentualnie jakiś mały przełącznik który odcinałby reset na czas ładowania.


@MacFlays: to na razie jedyna opcja a i tak karkołomna, bo na płytce prawie nie ma miejsca. A szczególnie na przełącznik. Tak pomyślałem żeby użyć jakiegoś innego złącza, ale musiałoby być bardzo małe, co by się zmieściło.
@MacFlays: o na coś wpadłem, gdy podłączamy ładowarkę pojawia się napięcie, z niego można by otrzymać przerwanie a tam by się umieściło zapis, ciekawe czy dostatecznie szybko by nastąpił.