Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 33: 22.06 - 5.07.2015
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

W ciągu dwóch tygodni zebrało się sporo hitowych utworów. Wybierałem z ponad 50 produkcji, umieszczając w tym wpisie 20 najlepszych z nich (wg mnie)

20. Blasterjaxx & MOTi feat. Jonathan Mendelsohn - Ghost In The Machine (Original Mix) || #bigroom
Co prawda to bigroom, ale ma fajną moc, na festiwalach polata. Słychać Blasterjaxxów jak i Motiego.

19. Zedd feat Jon Bellion - Beautiful Now (Zonderling Remix) || #house
Brak linka do odsłuchu. Najlepszy remix tej nuty wg mnie.

18. Dillon Francis - Bruk Bruk (I Need Your Lovin) || #moombahton
Utwór z gatunku, który chyba pierwszy raz ląduje na mojej liście.

17. Dillon Francis & Skrillex feat. Maluca - Bun Up The Dance || #dutchhouse
Brak linka do odsłuchu, chyba to jest wyciek :v. Od dawna żaden dutch mnie tak nie porwał.

16. Holl Rush vs Tom Jame - Buddha (Original Mix) || #bigroom
Wrzucam ze względu na świetny breakdown. Z dropem jest już nieco gorzej, chociaż fanom "hardwellowskich" dźwięków zapewne podpadnie.

15. Tiesto, DallasK - Show Me (Original Mix) || #bigroom
Bigroom, ale z fajnymi electro wstawkami. DallasK się popisał.

14. Nicky Romero - Lighthouse (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Nie jest to ten sam Nicky Romero co kiedyś, ale nie przyczepię się jednak do tej produkcji. Ma swój klimat, urzekające gitarowe wstawki. Szkoda, że drop jest taki nieoryginalny.

13. Fedde Le Grand feat. Denny White - Cinematic (Extended Mix) || #bigroomprogressivehouse
To samo co w przypadku Romero. Dodatkowo na dropie ewidentnie słychać Stay The Night od Zedda . Mi jednak produkcja przypadła do gustu, spoko wokal, chociaż na żywo brzmiał okropnie :v.

12. Bingo Players - Curiosity (Original Mix) || #house #futurehouse
Bingo Players w future? Dość ciekawa propozycja. Mi nuta wyjątkowo siadła, chociaż są lepsze w tym gatunku.

11. Nero - Two Minds || #house #futurehouse
To samo co pozycja wyżej, trochę zaskoczyli. Klasycznie dla tej formacji - idealny wokal.

10. Joe Garston - Loud & Clear (feat. Richard Caddock) || #electro
Mam słabość do takich nutek. Wakacyjne, lekkie electro.

9. Above & Beyond - Peace Of Mind (Arty Remix) || #bigroomprogressivehouse
Po prostu Arty. Nie trzeba więcej dodawać.

8. The Magician - Together (Extended Mix) || #house
Najlepsza nuta od tego pana od dłuższego czasu, powiedziałbym nawet, że od remixu do I Follow Rivers

7. W&W - The One (Extended Mix) || #bigroomprogressivehouse
Produkcja, która jest najlepszym utworem od holenderskiego duo od jakiś 2 lat. Bardzo chwytliwa.

6. Jay Hardway - Wake Up (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
To chyba jakiś okres, kiedy producenci mają większą wenę. Bez dwóch zdań jest to najlepszy utwór w dorobku tego młodego producenta.

5. Showtek - Satisfied (feat. VASSY) (Blinders Remix) || #polskieedm #bigroomprogressivehouse
Lepsze od Original Mixa. Do tego od naszego rodaka. Pierwszy drop bardziej w stylu future house, drugi ma więcej electro wstawek.

4. Michael Calfan - Mercy (Original Mix) || #house #futurehouse
Niesamowity motyw na dropie, ale szczerze, czegoś mi tutaj brakuje. Mimo to bardzo chwytliwy utwór.

3. Lemaitre - Closer (feat. Jennie A.) || #electrohouse #midtempo
Najlepsze midtempo od lat. Ta trąbka w tle jest niesamowita.

2. Oliver Heldens, Shaun Frank feat. Delaney Jane - Shades of Grey (Club Mix) || #house #futurehouse
Kolejny hit od Heldensa. Ten pan nie ma ostatnio słabych nut. Świetny wokal. Rozwalił mnie totalnie podczas #umf Miami

1. Chris Avantgarde - Freedom (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse
Utwór, który dla mnie wiele znaczy. Dodał mi siły w chwili zwątpienia. W tamtym roku był Payback w tym roku jest Freedom . Daje ogromny zastrzyk energii i motywacji do działania.

Zapraszam do komentowania, słuchania, dzielenia się zajebistą muzyką.
Link do paczki part 1
Link do paczki part 2

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 8
  • Odpowiedz
@tejotte: Drugi utwór jeszcze chyba nie wyszedł, ani go nie dostałem w swoje łapska :v. Co do Chuckiego to nie zmieścił się do tej 50 :v
  • Odpowiedz