Wpis z mikrobloga

Podsumowanie pierwszego tygodnia treningów:

Całkiem dobrze wrócić do planu, bo już mnie zaczęło nosić. 16 tygodni do maratonu! W tym tygodniu pominąłem jeden bieg (pojawiły się odciski na stopach) i nie znalazłem czasu na basen (tępa wymówka, nie chciało mi się :(). W przyszłym będzie lepiej. za 2 tygodnie jakiś tam lokalny bieg na 10km by ustalić na jakim poziomie aktualnie jestem.

Poszedłem na #silownia pierwszy raz od 2 miesięcy (miesiąc przed zawodami przestałem dźwigać) i jest ból, ale jak nie boli to nie rośnie!

Klip z podsumowaniem https://www.youtube.com/watch?v=v2TWcJtgOW0 (żebrosub :p)

g.....i - Podsumowanie pierwszego tygodnia treningów:

Całkiem dobrze wrócić do pla...

źródło: comment_k46FCBITVvT6eG3nbGv1VROBpflZHWJU.jpg

Pobierz
  • 11
@grecki: Co sądzisz o treningach w zakresie WB2 (według terminologii starej szkoły)? Ostatnio spotkałem się z opinią o tym, że powinno się robić treningi według zasady Pareto, 80% treningów na najniższym obciążeniu i 20% na wysokim. Ponoć bieganie na średnim zakresie męczy na tyle, że ciężko zrobić te na wysokim na 100% poprawnie.
@cmhqwidget: dokładnie tak jak mówisz. Mój trener określa bieganie na "średniej prędkości" mianem "junk miles", bo ani z tego większego efektu nie ma a tylko ryzyko kontuzji większe. Polaryzacja treningu, czyli właśnie to 80/20 mi przynajmniej pasuje i jak się tego pilnuje to treningi idą lepiej.

To co robię teraz to jeden bieg gdzie nie patrzę na hr (tak sobie biegnę jak mi się widzi), jeden bieg w strefie 2 (poniżej
@grecki: Ja chcę robić przygotowanie pod maraton według tego planu: http://bieganie.pl/?cat=19&id=316&show=1

Nie podoba mi się tylko, że sprawność robi się po długich treningach. Robienie core stability po godzinnym biegu nie jest zbyt przyjemne, chociaż pod względem tego że organizm robił wysiłek i jest rozgrzany efektywniej można się porozciągać. Tylko że ja w takim przypadku odpalam rowerek treningowy, rozgrzewka 15 minut i jadę z koksem. Można też wyjść, przebiec 2km w trybie
@cmhqwidget: rób 10 minut rozciągania po biegach, szczególnie tych dłuższych. Organizm Ci podziękuje :). Plan wygląda ok, ładnie podzielony na bazę i przygotowanie przed zawodami. W jaki czas celujesz ?

Jaskółki są spoko, ale ja robię te treningi techniczne pod ekonomię biegu a nie siłę. Od sily jest rower ;).
@grecki: Rozciąganie to ja robię po treningu i właściwie codziennie. Tylko że tam jest spr co oznacza że jest rozciąganie i ogólnorozwojówka. Czyli też ćwiczenia siłowe na np. pośladkowy średni, core stability itd. To są dość obciążające ćwiczenia, zwłaszcza mostki. Nie wyobrażasz sobie robić tego po długim biegu :/

Celuję poniżej 4h. To jest mój debiut. Według VDOT wychodzi mi że w tej chwili powininenem to zrobić na 4h. Jeżeli wyćwiczę
@cmhqwidget: Wydaje mi się, że tak długo jak długo będziesz w stanie robić intensywniejsze treningi w 100%, to nie powinno być problemu. Możesz też sobie podzielić te długie biegi na dwa, tak by jeden był zgodny z planem a drugi dodatkowy jak tylko zdrowie pozwala.

Co do core - to ja robię krótką rozgrzewkę przed, raczej po długim biegu sobie nie wyobrażam.