Wpis z mikrobloga

#pytanie #alliexpress
nie mam doświadczenia w zakupach na alliexpress i nie bardzo rozumiem skąd się biorą duże różnice cenowe tego samego (?) produktu i jak dojść, czy dany produkt to lipa, skoro nie posiada własnej nazwy - tu podaje przykład GPS'a i jego 3 różnych cen:
link01
link02
link03
przy okazji: czy ten GPS jest lipny?
  • 12
  • Odpowiedz
Jeśli się nie mylę to różnice cenowe po prostu zależą od sprzedawców. Jeśli mam identyczny produkt (tu warto doczytać dokładnie specyfikacje), u obu sprzedawców, gdzie obydwaj mają dobry feedback, podobny czas dostawy (idzie wywnioskować z komentarzy albo opisu), to po prostu wybieram ten tańszy. Ale jeśli coś jest podejrzanie tanie, warto sprawdzić oceny, najnowsze komentarze i czy paczki dochodzą, raz mi taki zakup anulowali bo chińczyk nie wysłał mi drona
  • Odpowiedz
@nextvip: jakies dwa lata temu kupowalam bizuterie, polasilam sie na cos tanszego, to co przyszlo do mnie bylo tylko podobne do tego co bylo na zdjeciach. Pytanie tylko, czy gdybym zamowila jednak od dostawcy, ktory mial wyzsze ceny, to otrzymalabym dokladnie to co na zdjeciach...tego sie juz nie dowiem :-/
  • Odpowiedz
@nextvip: to moze byc jak z podrobkami dla przykladu iphonow, mialam taki w rece, moze nie jestem fachowcem, ale wygladal jak oryginal z zewnatrz z logo apple, a nawet zdjecia zrobic sie nim nie dalo, za grosze do kupienia byl. Niestety to jest ryzyko, nie wiadomo co jest w srodku
  • Odpowiedz