Wpis z mikrobloga

Poniedziałek o 15:00 będzie miał miejsce największy stress test sieci Bitcoin <-KLIK

Bitcoin znajduje się obecnie w punkcie gdzie nie ma zgody pomiędzy core developerami odnoście przyszłej wielkości bloku. Jeśli nie dojdziemy do konsensusu i maksymalnie nie usprawnimy sieci tak, aby była gotowa na setki milionów transakcji na sekundę, Bitcoin pozostanie tylko bardzo drogim projektem naukowym i eksperymentem socjologicznym. Poprzez takie testy można wykazać wszystkie słabości oraz mocne punkty i w porę naprawić ewentualne niedociągnięcia. Test będzie trwał 24h

spekulanci szykujcie portfele bo możliwe, że będzie rolerkoster

#coinformacje <-wszystko o kryptowalutach

tyskieponadwszystkie - Poniedziałek o 15:00 będzie miał miejsce największy stress tes...

źródło: comment_Vx1c7E89AfdaVEZ0vhpyycVicf35wVv5.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@r3m0:
najczęściej przed jakąkolwiek ingerencją w kod cena spada bo niewiadomo co przyniesie taki eksperyment, a później idzie do góry bo wszystko jest spoko. Pamiętaj tylko, że jestem tylko typem z internetu który i moge sobie pisać co chce więc równie dobrze może cena stać w miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lepiej zmieniliby funkcję hash na taką, żeby Bitcoin był dostępny dla zwykłych ludzi, a nie tylko dla chińskich projektantów układów elektronicznych.
  • Odpowiedz
@tyskieponadwszystkie: Hmm, masz co wspólnego z tą stroną do której umieściłeś link na górze?
Możesz mi wyjaśnić dlaczego ta strona ciągle (co 1 s) odświeża mi się bez przerwy? Oczopląsu można dostać.
  • Odpowiedz
@pawlo74: To akurat nie jest takie trudne do wyjaśnienia. Nie ma też w tym nic dziwnego, że funkcjonalność w różnych "shitcoinach" (jak to napisałeś) jest większa niż w Bitcoinie. Bitcoin to jest staruszek w porównaniu do wielu innych coinów, i jego kod jest o wiele starszy i prostszy. A problem o którym piszesz wcale nie jest taki mały. Każda ingerencja w kodzie powoduje zmniejszenie zaufania do monety. To przecież jest pieniądz
  • Odpowiedz
Bitcoin to jest staruszek w porównaniu do wielu innych coinów, i jego kod jest o wiele starszy i prostszy.


@renek: to to ja wiem ale, że co nie da się po prostu zmienić kodu? Czy da ale właśnie chodzi o to co teraz czyli zgodę? Tak? Jak to jest?
  • Odpowiedz
@tyskieponadwszystkie: mogą być jakieś spekulacyjne ruchy na BTC w takim układzie w poniedziałek, wtorek i kolejnych dniach. Jeśli eksperyment się nie powiedzie to BTC leci w dół -- to praktycznie byłby koniec BTC, jeśli powiedzie to możliwe wzrosty. A może też być że nic się nie będzie działo. Trudno powiedzieć, ale warto obserwować. Kwestia czy o 15tej Polskiego czasu? czy innego czasu? Bo z tego co wiem każdy z nas (
  • Odpowiedz