Wpis z mikrobloga

@OldPike: Tak, swego czasu też używałem tej konfiguracji i działała prawidłowo.
Nie masz przypadkiem nowszego Arduino IDE ~1.6? Od którejś wersji wprowadzili sporo zmian w boards.txt, co spowodowało, że wiele tych konfiguracji przestało działać.
Jeżeli możesz, to spróbuj na Arduino 1.0.6.
@OldPike: PS: Pamiętaj o tym, że jak wgrasz bootloader z tą konfiguracją to stracisz komunikację z ATmegą! Ta konfiguracja ustawia fusebity na korzystanie z zewnętrznego oscylatora, a na Twoim układzie go nie widzę.

Spóźniłem się. ;-)
@conel: podczas wgrywania komunikat zmienił się na:

avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

Obojętnie czy taśma jest podłączona, czy nie.

@mer: zaraz sprawdzę
@OldPike: Jeżeli masz taki komunikat, to najpewniej masz źle podłączony mikrokontroler, bądź on już jest ustawiony na zewnętrzny kwarc. Jeżeli przewody masz na pewno dobrze, to i tak musisz kwarc kupić.
@OldPike: Weź lepiej sprawdź połączenia. Albo mi się wydaje, albo masz 5V podłączone pod pin 6, a powinno być pod 7, jak dobrze pamiętam. (to samo pin 7 -> 8, i pin 23 -> 22: wszystkie te trzy piny wydają się być przesunięte o jeden do góry (w stronę wycięcia)).

@evan_wykop: No, powinien, ale ciężko powiedzieć co tam sprzedawcy wymyślą. Szczególnie że dzisiaj każda ATMega328 kupiona u kitajców przychodzi z
Pobierz conel - @OldPike: Weź lepiej sprawdź połączenia. Albo mi się wydaje, albo masz 5V pod...
źródło: comment_TvPZYQ9EBazY89sSnjOEOWn7Ay5dz5X6.jpg
@OldPike: Przechodziłem przez połączanie atmegi wczoraj. I powiem ci że nawet jak wszystko podłączysz to i tak ta atmega ci nie ruszy.

1. Brak rezystora podciągającego RESET do GND
2. Brak kondensatorów filtrujących
3. Tym bardziej że kable z danymi sieją zakłócenia do twoich kabli zasilających, bo są długie, i są tuż obok.

ps. zewnętrzny kwarc nie jest potrzebny, wystarczy wybrać odpowiednie fusebity w boards.txt w ArduinoIDE
Pobierz skew - @OldPike: Przechodziłem przez połączanie atmegi wczoraj. I powiem ci że nawet ...
źródło: comment_a0a3WcJuaZhIr3GZZEXl1DRexMK9W3bk.jpg