Wpis z mikrobloga

@ManolaOla: Szczerze? Wszystko, co Twoim zdaniem wprowadzi mnie w temat, podsunie pomysły. Mam po prostu możliwość obrania takiej powiedzmy ścieżki kariery i chciałbym spróbować coś rozkręcić fajnego, a jednocześnie jestem świadomy swojej ciemnoty w temacie.
@Kaba___JK: ciężko mi tak zawrzeć wszystko i nic, może jakieś konkretne pytania masz lub kierunek konkretny. pracuję juz jakiś czas w SM, wiec służę pomocą jakby co. Sprawdź sobie te Pijaru Kejsy, są fajnie opisane. :)
@ManolaOla: A co robisz w SM tak z grubsza, może natchnie mnie to do jakichś pytań ;) Serio, nawet ciężko mi ukierunkować swoje poszukiwania. Dostałem wolną rękę od firmy i w sumie mogę robić co chcę z marką - branża fitness, siłownia, suplementy. Generalnie jak już się rozkręcę, to pomysłów mam zawsze dużo i niektóre bywają naprawdę przełomowe, ale chciałbym wcześniej złapać trochę jakichś rad, twardej wiedzy, a niestety tematyka mocno
Pracuję dwa lata w agencji SM - zajmuje się prowadzeniem stron na FB, kampaniami reklamowymi, współtworzę strategie i zajmuję się doradztwem no iiii takie tam inne z siedzenia na Facebooku. :D

Zaczynałam od stażu, ale już wcześniej to była trochę moja zajawka, więc czytałam różne blogi i strony branżowe, dołączyłam do grup Social Media na FB i tak sobie obserwuję. Do tego doszło też szkolenie z Facebooka. Najwięcej jednak dał mi staż,
@ManolaOla: Uważasz, że warto iść w popularne treści na facebooku i budować na tym pulę fanów, (skoro facebook i tak zmusza za płacenie, żeby do nich dotrzeć) czy dobrą strategią może być np. trochę bardziej ambitne podejście do sprawy, kosztem lajków, ale z założeniem, że "publika" z czasem się dostosuje, będzie bardziej aktywna, nawiążą się ciekawe dyskusje i to przyciągnie innych? Mam pod opieką fanpage 10k fanów i jedyne, co na
Jeżeli przyciągnąłeś fanów "śmieszkowymi" treściami to tego będą oczekiwać, zapewne Ci poszukujący czegoś wartościowego po prostu nie znaleźli Twojej strony. Ja generalnie jestem za promowaniem postów - nawet do fanów. Zwłaszcza, że nie są to duże koszty, za kilka zł dziennie można już docierać i zwiększać sobie zasięg na fp. Ucinanie zasięgu organicznego jest sprawą naturalną i nie wyobrażam sobie, żebym miała widzieć na swoim FB wyłącznie posty, które publikują firmy. :)
@ManolaOla: Istnieją na facebooku mechanizmy podobne do pozycjonowania stron w wyszukiwarkach? Np. wrzucając filmik, który ma 10 000 lajków na popularnym profilu, potrafię dobić do kilku k wyświetleń u siebie. Z drugiej strony naprawdę konkretna treść, przygotowana przeze mnie, potrafi wypadać lepiej pod względem stosunku lajków do wyświetleń, ale w kwestii tych ostatnich zatrzymuje się na kilkuset. Rozumiem, że wchodzą w grę jakieś algorytmy promujące darmowe treści, jak to działa?

Uważasz,
Generalnie sprawa wygląda tak, że algorytmy to tylko wypadkowa testów i każdemu działa coś innego. Jednym dobrze idą infografiki, inni zajebiście zbierają zasięgi poprzez wrzucanie wpisów z linkami. Na pewno od kilku miesięcy dobrze "wypychane" są video, bo Facebook chce zachęcać z ich systemu video, a nie dodawania linków np. z YT.

Konkursy to podstawa? Nieee. Jeżeli masz na celu zwiększenie fanów strony, to okej. Konkurs da radę, bo pozbiera mnóstwo przypadkowych