Wpis z mikrobloga

Nie mam w pracy photoshopa, ale myślę, że ta wersja jest super sugestywna i minimalistycznie wystarczająca, aczkolweik dałbym w treść adresu "germandeatchcamps" w kolorach nazisty, zeby się rzucało w oczy
To plakat - nie można tam napisac wszystkiego, bo nikt tego nie będzie czytał

ALE
Moznaby umieścic QR code może z linkiem dla leniwych?

Uważam, że te plakaty nie mogą odwoływać się do obecnej flagi Niemiec, bo ta powstała po II wojnie.
Można użyć słowa "German" jako przymiotnika, bo to nie określa czasu, ale źródło niejako geograficzne.

warto byłoby tez na stronie już umieścic kilka wyjaśnień.
Po pierwsze - czym w ogóle był nazizm?

Po drugie - skąd ta pomyłka geograficzna (PL-DE) - czyli jakas mapa obecnej Europy i mapa Europy przed wojną i po 1 września (chyba oficjalnie później włączono nasze ziemie do III Rzeszy)

Ta strona kiedyś była na Wykopie

Stąd tez można czerpać

#zbieramynabillboard
WooSan - Nie mam w pracy photoshopa, ale myślę, że ta wersja jest super sugestywna i ...

źródło: comment_QlrfIJfNz9b8VAB4K2v3EnrEZmlE9lyy.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@WooSan: Za bardzo nie interesuję się całą ta akcją, ale wydaje mi się, że sformułowanie "polish death camps" w ogóle nie powinno się na plakacie pojawić, jeżeli chcecie osiągnąć zamierzony cel.
  • Odpowiedz
@spatsi: @Sordi: musimy zachowac w jakis sposób ciąg logiczny
Jeżeli zaczniemy od abstrakcyjnej myśli, jaką przecież jest #germandeatchcamps, to idea zawiśnie w powietrzu
Ta akcja jest ripostą i sprostowaniem - nie nowym zarzutem

ale można napisać (gdzies to już padło) nie "Polish deatch camps" a "death camps were not Polish"
i w sumie od tego można by zacząc plakat a potem tekst z myleniem dać
  • Odpowiedz
Moznaby umieścic QR code może z linkiem dla leniwych?


@WooSan: jest www i to jest wystarczające. QR zdechło trochę więc mało kto będzie z tego korzystał. Www łatwiej użyć.
  • Odpowiedz