Wpis z mikrobloga

Witam i o zdrowie pytam :D.

Jako że mam teraz trochę wolnego czasu chciałbym zdobyć trochę wiedzy z dziedziny baz danych. Zarówno teoretycznych zagadnień jak i praktycznych.

Było by fajnie jakby padły propozycje jakiś książek, kursów, video-kursów czy stron internetowych.

Pytanie całkowicie innej maści, czy znajomością samych baz danych da się w branży IT "coś osiągnąć" czy potrzebna jest wiedza np. z programowania obiektowego.

#bazydanych #sql #nosql #mssql #oracle
  • 15
@wonsz_smieszek:

Teorie baz danych (myślę że powyżej podstaw teoretycznych), rodzaje baz, potrafię tworzyć według mnie średnio zaawansowane bazy danych, nie mam większego problemu z zapytaniami - generalnie coś już potrafię, powiedzmy więcej niż podstawy.

Poza tym programowanie w C#.

No i moje ulubione ASP.

Nie jestem jakiś strasznie początkujący, coś już tam wiem. Samemu też dłubałem trochę, lecz przydało by się to wszystko usystematyzować.

Jako pracę inżynierską tworzyłem aplikację do zarządzania
Pytanie całkowicie innej maści, czy znajomością samych baz danych da się w branży IT "coś osiągnąć" czy potrzebna jest wiedza np. z programowania obiektowego.


@MackONE_: Same bazy? Raczej nie bardzo. Bazy + programowanie lub bazy + administracja (bo jednak dba coś o systemach wiedzieć musi).
@plushy: Powiem szczerze że programowanie jakoś mnie nie ciągnie. Administracja bardziej, miałem coś z tym styczności.

Dlatego własnie pytam jak to wygląda od strony praktycznej.