Wpis z mikrobloga

@Nefju: co prawda jeszcze nie noszę ale niebawem sprawię sobie to 'cudo'. Zdecydowanie polecam gabinet ortodontyczny Orto-Vis na Kościuszki 48. Minusem są stosunkowo wysokie koszty leczenia (3700 zł aparat na obie szczęki, wizyta co 4-7 tygodni 150-170 zł) ale niepodważalnym plusem jest krótki czas noszenia w porównaniu z innymi gabinetami. Byłam jeszcze w 2 innych miejscach i miałabym nosić aparat około 2-3 lat a tam 1,5 roku.

Efekty pracy Pani doktor
  • Odpowiedz
@Nefju: nosiłam ponad 3 lata, ale trzeba zaznaczyć, że aparat miałam założony w wieku 12 lat, w związku z czym czas był trochę wydłużony przez czekanie na skok wzrostowy (który chyba nie nadszedł ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Jeśli chodzi o koszt to ciężko porównywać bo to się działo ponad 10 lat temu, ale chodziłam do Instytutu Stomatologii, góra i dół razem wyniosły 3000zł, wizyty 50zł, przez
  • Odpowiedz
@Nefju: u jednego nawet kazał mi usunąć 2 zęby, u 2 kolejnych już nie było mowy o usuwaniu.
Różnica między doktor Dudkiewicz a inną panią wynikała z czasu leczenia. U doktor Sosny (gabinet na Nawrot) leczyła się moja starsza siostra, nosiła aparat ponad 3 lata. Mnie zaproponowała leczenie około 2,5 letnie przy założeniu najpierw aparatu na szczękę dolną a po pół roku na górną. Na jej plus przemawiały koszty - 1500
  • Odpowiedz
@puzderko: moje siostry nosiły aparat kilka lat, żeby zęby sie przyzwyczaiły do nowego położenia. Później jeszcze retencyjny oczywiscie, a i tak po około 6 latach od zdjęcia zęby się powoli rozchodzą. Dlatego nie wiem czy szybsze zdjęcie jest takie dobre.
  • Odpowiedz
@Nefju: Osobiście polecam www.a1stomatologia.pl a konkretnie doktor Agatę Defińską Kaniorską. Gabinet znalazłem na forum aparatki123.p2a.pl, które osobiście bardzo polecam dla rozeznania w temacie.

Ja sam noszę od 6ciu miesięcy dwa łuki estetyczne i jestem bardzo zadowolony z efektu ich działania (przewidziany jest u mnie jeszcze rok noszenia). Koszt comiesięcznej wizyty to 150zł. W przypadku aparatu metalowego jest to bodajże kwota 100zł. Doktor bardzo uprzejma i przy każdej wizycie dokładnie omawia jak
  • Odpowiedz