Wpis z mikrobloga

Właśnie kupiłem sobie sosik. Mówiąc szczerzę to lekko się cykam, bo do tej pory moim maksimum było Da'Bomb Beyond Insanity, który ma 136 000 SHU. A tu bomba zadeklarowana na 525 000 SHU. W weekend akurat grill to będzie okazja przetestować ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wołam @goomowy z prośba o fachową ekspertyzę, co do sosiku. Dobry wybór, czy zły i czy faktycznie to jest taki diabeł?

#chillihead #chili #ogienzdupy
antoni_kiedys - Właśnie kupiłem sobie sosik. Mówiąc szczerzę to lekko się cykam, bo d...

źródło: comment_HqkNtsUvRmN3XAQjlG7OQr8CocZVtBdN.jpg

Pobierz
  • 13
@antoni_kiedys: Spożywałem już kebaba z "mad dogs revenge", który wprawdzie nie jest sosem, tylko ekstraktem, ale dało się zjeść z dwiema kropelkami rozrobionymi w czochu (i tak piekło dwa razy). Zatem oceniam, że Twój nabytek jest całkiem cywilizowaną substancją dla umiarkowanych konsumentów.
@antoni_kiedys:

Skład: chili Habanero, woda, oleożywica afrykańska, chili Scotch Bonnet, sól, cebula, olej, kwasek octowy, czosnek, guma ksantanowa.


Zmielone habcie i bonnetki z przyprawami, cebulą, czosnkiem i octem (mam nadzieję, że z nim nie przegięli). Jak dla mnie bomba! Na samą myśl o mocy i składzie mam ślinotok. Wrzuć relację i wołaj jak coś :)

@goomowy: No właśnie jestem ciekaw, czy to faktycznie takie mocne. Buteleczka z dozownikiem wskazuje, że faktycznie trzeba obchodzić się ostrożnie.

Z recenzji wynika, że z octem właśnie niestety przesadzili i wyszło z tego diabelskie tabasco. No cóż, mam nadzieję, że moc będzie satysfakcjonująca.
@antoni_kiedys: Jeśli będzie to 0,5mln SHU to na pewno z mocą Cię nie zawiedzie. Ale głównym problemem hamburgerykańskich i komercyjnych sosów jest ilość octu. Ja rozumiem, że sprzyja to konserwacji i minimalizacji konserwantów. Ale jeśli jest to kosztem smaku to nie ma na to naszej zgody #pdk

Dlatego zacząłem robić własne sosy :)
@Kajetan8: Nigdy nie jadam tych sosów samych, tylko jako dodatek do czegoś. Przeważnie robię sobie calzone z ostrymi sosami. Jedna kropelka to nie wyzwanie, ale zjeść całe takie calzone to jest coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)-