Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,
szczególnie ci spod tagów #pcmasterrace #laptopy #komputery Pomóżcie, Wy się znacie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyszedł czas na zakup nowego laptopa.
Laptop ma zap... jak listonosz idealny Pana Brzoski, o prądzie, powietrzu i po godzinach, jeno w branży #grafika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grać nie zamierzam, natomiast konfiguracja będzie podobna do tej pod #wiedzmin3 więc zawołałem również ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Przechodząc do ad remu
Wymagania:
-ekran 17 o przynajmniej 60% pokryciu AdobeRGB (must!)
-2 dyski SSD, jeden na system, drugi na plik wymiany Photoshopa (must!)
-32GB RAM (must!)
-dobre chłodzenie (must!)
-grafika adekwatna do zestawu, acz bez przesady. 3d i montaż video pobocznie. Na tyle, na ile można wykrzesać z Adobe Design & Web Premium, czyli bez Premiera i Aftera.

Budżet - do 10k.

Wygląd jest mniej istotny. Godzę się z myślą, że ta klasa sprzętu jest dedykowana dla graczy i czasem lap prezentuje się tak, że lepiej ostrzegać klientów zanim się go wyciągnie z torby, uspokajać, że nie gryzie, ale na noc zamykać dla własnego bezpieczeństwa w solidnej klatce

Do dziś wyborem głównym był
http://www.xnote.pl/laptop_customization.php?products_id=25118

Niestety, okazało się, że matryca ma tylko 55% pokrycia.

Patrzyłem na różne MSI i Alienwary ale dogrzebanie się do informacji o matrycy czasem graniczy niemal z cudem.

Mirasy, zmagał się ktos ostatnio z podobnym dylematem?
Jakieś porady, linki...?

Thanks from the mountains
  • 21
  • Odpowiedz
@Jurigag: Zależy do czego używasz kompa, mam kumpla dźwiękowca, który działa tylko na macOS bo tylko na macOS ma kilka specjalnych programów do obsługi sprzętu estradowego. Mi wystarczy mocny Thinkpad na liniaczu a komu innemu skrzynka z Windowsem do grania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ludu-moj-ludu: To prawda z tą ceną ale przy używkach robi się już znośnie i jest w czym przebierać.
  • Odpowiedz
@ludu-moj-ludu: Chyba wygodniej wziąć laptopa z gorszą matrycą i kupić dobry monitor, jak robisz w pakiecie od Adobe. Na 24" lepiej pracuje się niż na 17 ( ͡º ͜ʖ͡º). Co do pamięci RAM, to 16GB na twoje potrzeby wystarczy w zupełności, bardzo mało laptopów posiada 4 slota na kości ram, raczej tylko serie gamingowe - dell alienware np.
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: Rozważałem te możliwość, ale z racji tego, że pomieszkuję i pracuję w dwóch a czasem więcej miejscach chciałbym mieć optymalny sprzęt pod ręka cały czas. Postawienie w miejscu "głównym" dodatkowego Neca albo Eizo jak najbardziej, mam taki zamysł, ale targać go po świecie nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Właśnie o gamingowych seriach mówiłem, bo chyba jako jedyne odpowiadają moim preferencjom. W czasach gdzie Chrome
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: Ale nie chodzi mi o transport codzienny. Raczej taki - 2 tyg. w jednym miejscu, 3. tyg. w drugim. Poprzednio tak śmigałem z 17-calowym Dellem Studio o podobnej wadze, do tego aparat, obiektywy, jakieś dyski zewnętrzne, tablet i dawałem radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@naprawalaptopow: W pewnym momencie był tez na rynku odpowiadający moim preferencjom model MSI ale już wypadł z produkcji.
http://x-kom.pl/p/187664-notebook-laptop-17%2C3-msi-gt70-dominator-i7-4710-16-1201000-7hp64x-gtx870m.html

Osiągi między maszynami obu marek można uzyskać porównywalne, kwestią zasadniczą pozostaje matryca. Wezmę tego z lepszą, natomiast ciężko mi go "wyekstrahować" spośród dostępnych na rynku, bo opis krycia AdobeRGB, czy nawet sRGB nie jest standardem ani w sklepach ani porównywarkach.
  • Odpowiedz