Wpis z mikrobloga

@Crisu:
log4net appender -> raygun
- nieobsluzone wyjatki w application error
- obsluzone wyjatki w kontrolerze

? w raygunie trzymamy tylko bledy by wiedziec jak stabilna jest platforma i moc
  • Odpowiedz
@michalfranc: Ok a pytanko mam moze bedziesz wiedzial:
Obsługę wszystkich wyjątków mam filtrze( klasa dziedziczy po HandleErrorAttribute) + wlasny mechanizm logowania
Elegancko wszystkie wyjątki mi się tam odkładają, niestety mam problem z 404.
Dodałem sekcję w web.config, jednak chciałbym aby 404 mi wpadały do tej klasy.
  • Odpowiedz
@Crisu: rozumiem ze chodzi ci o 404 ktory nawet nie jest rzucany przez kontroler. Tzn nie ma kompletnie zadnego routa do ktorego request moglby trafic ? Wtedy mozesz w global.asax zlapac ten blad.

Natomiast pytanie czy jest sens logowac taki blad ?
  • Odpowiedz
@michalfranc: Tak dokładnie , potrzebuje sprawdzić jak czesto uzytkownicy majstrują przy url. Nadpisując Application_Error w global.asax idzie to obsłużyć, jednak chciałbym aby wszystko załatwiała moja customowa klasa i do niej było odrazu odwołanie. Nie wiem czy to w ogole mozliwe
  • Odpowiedz
@michalfranc: chyba mam odp.http://www.devcurry.com/2012/06/aspnet-mvc-handling-exceptions-and-404.html

The 404 error is not available in the above ErrorController because ASP.NET has already handled the error, bubbled it up to the routing framework that is using the web.config setting to route the request to the ‘redirected page’. Essentially it is a 302 redirection. To log the error, we have to handle the global Application_Error event and update the Global.asax as follows
  • Odpowiedz