Wpis z mikrobloga

#stotysiecypestek

94463 - 180 = 94283

100 x KBK AK-GN wz 60
40 x Glock 17
40 x Brno-1 .22 LR

To tylko ja. W sumie wystrzelaliśmy ok 500 szt amunicji. 290 z Ak, 100 z Glock i ok 110 z Brno. Całe to strzelanie było częścią mojego weekendu kawalerskiego :)

Przyjaciele zrobili mi niesamowitą przyjemność i niespodziankę. Do ostatniego momentu nie wiedziałem co się święci. Dopiero zaparkowanie pod strzelnicą, na której wcześniej nie byłem, wyjawiło co się będzie wyprawiać.

Ja się bawiłem świetnie. Sześć godzin strzelania. Sześć godzin zabawy z przyjaciółmi. Wszystko zorganizował mój świadek, który jest jednocześnie moim instruktorem :) Tego dnia osiągnąłem kilka swoich strzeleckich rekordów:
- trafienie z Brno 1 w cel 20x20 cm umiejscowiony na odległości 100 metrów. Pięć strzałów, pięć trafień. Pozycja leżąca. Otwarte przyrządy celownicze.
- trafienie z AK w cel wielkości 8x8 umiejscowiony na odległości 50 metrów. Pozycja leżąca.
- trafienie z AK, dwa razy ,,dziesiątki,, w tarczę umiejscowioną na 100 metrach. Pięć strzałów - 10, 10, 8, 7, 6. pozycja leżaca.

Było sporo strzelania dynamicznego. Oczywiście w granicach umiejętności strzelających :) Ja jednak doszedłem do wniosku, że bardziej mi po drodze z długą bronią i to w tą stronę będę szedł.

Najlepsze z tego wszystkiego było to, że dwóch moich kolegów nigdy nie strzelało z broni. Po ciężkich początkach, chłopaki złapali bakcyla i osiągali coraz to lepsze wyniki. Nie każdy ma okazję będąc pierwszy raz na strzelnicy, mieć do dyspozycji AK i strzelać ile dusza zapragnie.

Uważam, że jak na pięciu strzelających to wystrzelaliśmy sporo amunicji :) Mieliśmy dwie osie dla siebie i narobiliśmy tyle hałasu, że ludzie trenujący strzelanie ,,na punkty,, mieli utrudniony trening.

#bron #chwalesie #postmansiezeni

Ps. W gratisie filmik ze strzelnicy :) Strzela mój przyjaciel i świadek :)
Old_Postman - #stotysiecypestek

94463 - 180 = 94283

100 x KBK AK-GN wz 60
40 x...
  • 3
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Z tymi "na punkty" to zawsze problem jest... krzyczysz sobie "kontakt przód" i wypruwasz radośnie pół magazynka, a przychodzi później taki i smęci, czy nie można strzelać ciszej ( )
  • Odpowiedz