Wpis z mikrobloga

Witajcie po weekendzie, na początek chcielibyśmy ogłosić zwycięzców #rozdajo, a wiec są nimi: @SCDarko @syjan1212 @remi13 @Dellodylio oraz @roziewicza prosimy Was o kontakt na PW.

Dodatkowo chcielibyśmy zapytać, czy jesteście zainteresowani AMA z nami.

Może trochę opowiem o firmie: MIP Data Recovery zajmuje się odzyskiwaniem i kasowaniem danych oraz informatyką śledczą.

Trochę szerzej:

pewnie niejednokrotnie poczuliście lekkie zirytowanie tym, że przypadkowo rzuciliście telefonem o ścianę i zanim się spostrzegliście, zdjęcia Waszego ulubionego kotka bezpowrotnie przepadły. A może jednak nie? Dane można odzyskać ze wszystkiego (prawie) niezależnie, czy był to zwykły format, czy też laptop wypadł z samolotu.

Jeżeli chodzi o kasowanie danych, to jest to sprawa troszkę inna. Świadomość ludzi rośnie i coraz częściej mamy klientów, którzy zanim pozbędą się nośnika, chcą mieć pewność, że nikt obcy nie będzie miał do nich dostępu; a można go zdobyć, co wynika z punktu wyżej.

Najciekawsza z tego wszystkiego jest chyba informatyka śledcza, wyobraźcie sobie, że ktoś włamał się na Wasze konto w dzień wypłaty i pozbawił Was ciężko zarobionych cebulionów. W tym momencie pojawiamy się my i za pomocą tajnych technik, po nitce trafiamy do kłębka i znajdujemy osobę, która Was okradła. Takich historii zapewniam, mamy do opowiedzenia zdecydowanie więcej;)

masz pytania? Daj plusika to będzie AMA

#ama #odzyskiwaniedanych #it #komputery #mip
  • 23
@mipdata: mozolna robota ;P Staroświeckie zapisywanie dysku zerami dwa razy dla pewności nadal działa, czy już macie na to sposób? :) Co z szyfrowanymi dyskami (np. ubuntu ma to w standardzie). Przekopiecie coś takiego?

Niejako AMA się już zaczęło, więc róbcie :)
@npsr: mamy 30 studentów co w plikach word piszą zera i jedynki po 8 godzin dziennie, nazwaliśmy to "bezpłatne praktyki w dziale IT" ;) a tak serio to są od tego programy :)
z szyfrowaniem równie bywa, bo są też wirusy, które szyfrują, ale konsekwentnie coraz większą bazę jesteśmy w stanie odszyfrować ;)
@mipdata: wiem, że są programy od tego ;) Chodziło mi o metodę :) W sumie i tak prawie nic na dysku nie trzymam, ale z ciekawości. Zakładamy, że mam nagie zdjęcia bronka albo innego takiego. Skoro szyfrowanie mnie nie chroni to jest coś, co w chwilkę (jak na filmach) rozwali skutecznie ssd? :P Właśnie, jak duża różnica w tym przypadku jest między ssd a hdd. Kiedyś tam się z hdd bawiłem,
@npsr: no to mówie, że to najszybsza metoda i najpewniejsza :) spowoduje to, że dane będą niemożliwe do odzyskania, ale też cały dysk będzie do wyrzucenia. Jeżeli chcesz aby dysk był sprawny to nadpisanie. Co do różnicy to jest całkiem spora - klienci z SSD zostawiają u nas zdecydowanie więcej pieniędzy ;)