Wpis z mikrobloga

Znowu kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Robią z ludzi idiotów i już nawet nie próbują udawać, że jest inaczej. Wszyscy zapewne śledzili sprawę debaty zaproponowanej przez Kukiza. Pamiętają, że Duda zgodził się wręcz natychmiast, a Komorowski wykręcał się mówiąc, że propozycja jest niejasna i dziwna oraz, że debatę powinien prowadzić profesjonalny dziennikarz. Czyż to nie jest swego rodzaju warunek? Warunek Kukiz spełnił proponując naczelnego "Super Ekspresu" Sławomira Jastrzębowskiego jako prowadzącego debatę (jego profesjonalizm to odrębny temat). Wczoraj Kukiz opublikował na fb post, z którego wynika, że kolejnym warunkiem sztabu Komorowskiego było przeniesienie debaty z Lubina do Warszawy:

Sztab Pana Komorowskiego zażądał zmiany miejsca debaty. Z Lubina na Warszawę. Czyli zero "roboli" na widowni bo "mogą tupać i gwizdać". Nie zgodził się również na to, abym ja osobiście debatę poprowadził. Bo (za Bronisławem Komorowskim): "Kukiz musi się zdecydować czy chce być politykiem czy obywatelem".

https://www.facebook.com/pkukiz/posts/10205746383052919

Natomiast dzisiaj szef sztabu Komorowskiego twittuje, że żadnych warunków nie stawiali. (screen niżej)
https://twitter.com/RTyszkiewicz/status/600922132131008512

Tak szczerze to od początku byłam sceptycznie nastawiona do pomysłu Kukiza. Myślę, że to była przede wszystkim propozycja spotkania się obu kandydatów z jego wyborcami niechcący nazwana propozycją debaty. Myślę, że niepotrzebnie. Sztab Dudy dobrze to wykorzystał, Komorowskiego niekoniecznie, a media podchwyciły i rozdmuchały. Teraz już uważam, że ta debata nie ma sensu. Na pewno usłyszelibyśmy w niej kilka trudnych pytań, które do tej pory niestety nigdzie nie padły, ale odpowiedzi byłyby tak samo pokrętne, nie na temat i ogólnikowe jak wszędzie do tej pory. Do tego uważam, że Kukiz też powinien jasno określić swoje stanowisko w kwestii wyboru kandydata albo wyluzować. I tak już każdy zna jego zdanie i trudno się dziwić, że Komorowski nie chce debaty "u Kukiza" skoro ten ewidentnie, choć nieoficjalnie, opowiada się przeciwko niemu. Najwyższy czas, żeby ten temat został zamknięty bo zrobiła się z tego szopka, która i Kukizowi już niedługo na dobre nie wyjdzie. Bardzo mu kibicuję, ale powoli mam dosyć tematu jego wyborców i debaty. Ot takie moje skromne zdanie.
#wybory #polityka
Pobierz feketehajuno - Znowu kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa. Robią z ludzi idiotów i już nawet ...
źródło: comment_C5C7RHTQxwqXGB3hJIphTshemG127sPM.jpg
  • 2
@jak_to_mozliwe: Dokładnie. Jeżeli ktoś myśli, że pytania o WSI, Pro Civili czy cokolwiek innego załatwią Komorowskiego to może się bardzo zdziwić, bo na takie pytania pewnie nie od dziś ma wyuczoną formułkę odpowiedzi. Oczywiście fajnie by było, żeby te tematy były poruszane w mediach, ale sam fakt zapytania o to na debacie nic nie roztrzygnie ani nie zmieni.