Wpis z mikrobloga

@Yduhc:
troche oszustwo, ale zapisać gre, zrobić backup, na backupie zrobić retire fortress, wejść do legends, znaleźć zamordowaną osobę - będzie napisane kto go zabił, to bedzie prawdziwe nazwisko vampira, wtedy trzeba go znaleźć i w jego historii bedzie napisane że w twoim forcie ukrywał się pod takim a takim nazwiskiem
a co już z nim zrobić? to już własna inwencja :d ja odpierałem nim ataki goblinów i zasilałem pompy
@Yduhc: dodać do drużyny i ustawić pod mostem, opuścić most. Niestety nie będzie ciała, dlatego trzeba go upamiętnić płytą nagrobkową.

Ale polecam nie pozbywać się wampira, tylko izolować go od reszty i wykorzystywać w walce. Wampir nie potrzebuje jedzenia ani picia, równie dobrze można go gdzieś zamurować. Zwariować może jedynie od braku ubrań, które z biegiem czasu się rozpadną, ale to rozwiązuje pełen pancerz z jakiegoś metalu.
Wampirów się nie zabija! Zamuruj drania, karm go szlachtą, wyszkól na mace lorda i wypuszczaj podczas oblężeń i odwiedzin bestii :D Po skończonej robocie gdy wróci do pokoju zamuruj z powrotem. Jedynie trzeba przygotować mu odpowiedni pokój, z warsztatem, z miejscem na trening z treningowymi włóczniami, itp i ze strefą buforową gdzie będziemy mu zostawiać to czego aktualnie potrzebuje. Krasnoludzki wampir to twój przyjaciel, nie wróg :p
Aha, i podczas oblężeń nieumarłych wampir jest niewidzialny dla zombie, więc najczęściej jest jedynym ratunkiem dla fortecy.