Wpis z mikrobloga

Postanowiłem, że dzisiaj obejrzę pierwszy raz w życiu mecz koszykówki - San Antonio Spurs vs Los Angeles Clippers. Co muszę wiedzieć przed meczem? Ogólnie o koszykówce, NBA i tych dwóch drużynach.
#nba #koszykowka
  • 33
  • Odpowiedz
@haussbrandt: Nie zdziw się jak w końcówkach kwart taki duży murzyn będzie chodził rzucać osobiste. Chodzi o to, że robi to średnio dobrze, dlatego spurs go faulują, aby clipers nie mieli szans na więcej punktów w akcji.
  • Odpowiedz
@haussbrandt: Jeśli mecz jest w miarę wyrównany, to następuje zagięcie czasoprzestrzeni i ostatnia minuta trwa prawie kwadrans - co chwile ktoś rzuca osobiste, co przeciąga końcówkę. Jeszcze musisz sobie zdawać sprawę z dość częstych przerw w grze, każda drużyna może wziąć łącznie 14 czasów na żądanie, w tym czasie lecą reklamy. Poza tym jest jeszcze kilka minut przerwy między kwartami, prawie 15min w połowie, co jakiś czas sędziowie sprawdzają na
  • Odpowiedz
San Antonio to obrońcy tytułu. Najważniejsze zasady? 3 kroki to błąd, faul to faul, za półokrągłą linią rzut się liczy za 3 :D.

Polecam jeszcze się dobrze najeść przed meczem, bo reklamy burgerów (których nigdy nie zobaczysz w PL) to #!$%@? jak się jest głodnym w nocy :D.

Na kogo warto zwrócić uwagę z zawodników? Kawhi Leonard, Duncan, Parker ze SPURS, z LAC Chris Paul 3 i Blake Griffin.
Ogólnie to kibicuj SAS i podziwiaj kunszt taktyczny trenera Grega Poppowicza.
  • Odpowiedz
@haussbrandt: http://aspektykoszykowki.bloog.pl/id,331137132,title,Koszykowka-taka-sama-a-jednak-inna,index.html?smoybbtticaid=614cb5 Tutaj masz zasady w dużym skrócie. Jescze dodam, że zawodnik po 6 nie może już wrócić na boisko.

Spurs grają bardziej zespołowo, nie uświadczysz w ich grze spektakularnych zagrań. Warto zwrócić uwagę na Kawhi Lenorada, który jest najlepym obrońcą sezonu regularnego oraz Tima Duncana, który mimo 39 lat na karku gra świetnie.

Clippers grają mniej poukładaną koszykówkę. Grę prowadzą Cris Paul oraz Blake Griffin. W przeciwieństwie do Spurs
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: @haussbrandt: Mnie przerwy na tyle irytują, że zazwyczaj puszczam sobie równolegle w tle wyciszony, mniej ciekawy mecz, gdy zaczynają się reklamy z Griffinem albo ubezpieczenia z Chrisem Paulem to sprawdzam co się dzieje na innym parkiecie. Dzisiaj takiej możliwości niestety nie będzie, więc w przerwach można mirkować w meczowym wątku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@haussbrandt: Spurs to banda emerytów, ale mimo tego są obrońcami tytułu (byli finalistami także dwa lata temu).

Chyba najważniejsza zasada w końcówce - każdy zawodnik może sfaulować innego gracza nie więcej niż 5 razy w ciągu meczu. Szósty faul oznacza koniec gry dla takiego zawodnika.
Liczone są także faule drużyny - jeżeli liczba fauli drużyny w kwarcie przekroczy 4, to wtedy każdy kolejny faul oznacza rzuty osobiste (wolne, jak zwał
  • Odpowiedz
@handsomejack: Zobaczyłem na facebooku, że będzie mecz ważny leciał na Canal+, mam wolne do szóstego, więc niespanie w nocy to nie problem, postanowiłem obejrzeć, może mi się spodoba i zostanę z NBA na dłużej.
  • Odpowiedz
@haussbrandt: prawdopodobnie zostaniesz. Nie widziałem nikogo kto by się nie zaczął jarać NBA po jednym bardzo dobrym meczu a ten na pewno taki będzie. Obie drużyny grają o wszystko.

@okim ja mam wątek meczowy w jednym oknie, na wąskim pasku po lewej a większość ekranu zajmuje okno z meczem w drugim oknie. Mogę dzięki temu śmiać się z Paula zaraz po tym jak zaliczy flopa.
  • Odpowiedz