Wpis z mikrobloga

@Donovan: z wiki: Neutralność światopoglądowa państwa – model relacji między państwem a światopoglądem, w szczególności zaś religią, a także doktryna polityczno-prawna opierająca się na postulacie oddzielenia kwestii wyznaniowych od władzy świeckiej.

Nie jest to najważniejsze, a poglądy Brauna- wiele ważnych rzeczy jest naprawdę mi bliska. Ale w Polsce nie żyją tylko katolicy, a władza świecka powinna zostać świecką. Nie obchodzi mnie to w co kto wierzy, jeśli tą wiarę zachowuje dla
  • Odpowiedz
należy stanowczo rozdzielić władzę świecką i władzę duchowną, ale nie ma zgody na rozdział Kościoła i państwa.


@Donovan: Nie chcę mi się słuchać tego całego #!$%@? Brauna ale dla mnie te dwie rzeczy się wykluczają, więc może jakieś tl;dw?
  • Odpowiedz
@Donovan: coś słyszałem, też o tym że chce rozdzielić te dwie władze, nie oglądałem tego co wrzuciłeś o Braunie ze względu na brak czasu, dopiero wieczorem obejrzę, ale wpis wylądował w ulubionych ;) ale skoro chce rozdzielić władze to również sam się do tego stosować ;d

Co do tego filmiku o światopoglądzie. Etyka jest jakimś światopoglądem, ale ja nie naciągałbym tego pod religię i nie mogę się zgodzić, że chrześcijaństwo ma
  • Odpowiedz