Wpis z mikrobloga

@soaringsing: Średnio stabilne, w międzyczasie machałem kierowcom bujając się w różne strony ^^.

Latamy takim jak na załączonym obrazku, tylko zmienił się system stabilizacji na dedykowany pod tą platformę i działa jeszcze lepiej. Ten poszedł na wersję ręczną.

Aparat to Lumix GH4 z obiektywem 12mm (w tym wypadku 24mm przez cropa) nagrywający w 4K i 1080p 96 fps.

Ze standardowych odpowiedzi to jeszcze zasięg 2km, transmisja 1080p do dowolnego monitora
Werbel - @soaringsing: Średnio stabilne, w międzyczasie machałem kierowcom bujając si...

źródło: comment_mDA004h6A6YU3BkifbzEFIaV4dDLlHck.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Werbel: (ʘʘ) wow ale wypasiony!! To jest gotowy produkt jakiejś firmy czy sami budowaliście? Jeszcze jedno standardowe pytanie się nasuwa: ile kosztował? ale w sumie to nie wiem czy chcę wiedzieć bo wygląda jak sprzęt wyjęty żywcem z hollywoodu, więc cena pewnie zawrotna..
  • Odpowiedz
@soaringsing:
W zasadzie gotowy produkt, chociaż wprowadziliśmy kilka swoich usprawnień i mamy też platformy, które sami budowaliśmy.
Ta rama jednak jest najlepsza moim zdaniem w tym momencie i ciężko byłoby podobne rozwiązania wprowadzić w pojedynczym modelu.

Z jednej strony dużo, z drugiej strony jak weźmiesz pod uwagę, że maszyny do wyginania kawałka blachy potrafią kosztować po 700 tysięcy zł to cena tej maszyny do latania z kamerą nie jest specjalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@bazingaxl: pół roku nie wiem skąd wstrzasnales ale nie jest to nierealne. To tylko 10 pełnych dni zdjęciowych... Inna sprawa są koszty po drodze. No i znalezienie tych 10 dni.
  • Odpowiedz
@Werbel: tak sobie te pol roku zalozylem z czapy

czyli 4k za dzien, w sumie tyle co znajomy za pare godzin slubu w tym obróbka

koszty powinnien pokrywac klient jesli nie sa wliczany to chyba dzialalnosc charytatywna a nie firma
  • Odpowiedz
  • 0
@bazingaxl: dlatego podałem koszt netto wynajęcia 2 operatorów i 8-10 wylotow w ciągu dnia. Takich zleceń jest mało, przynajmniej na razie, my raczej robimy pełniejsze produkcje filmowe, czyli m.in śluby, filmy reklamowe i korporacyjne. Tylko ten montaż różny czas może zająć... Niedawno w zasadzie zaczęliśmy, jeszcze się nie rozkrecilismy, za rok mnie zapytaj ile da się zarobić ^^
  • Odpowiedz
Tylko ten montaż różny czas może zająć...


@Werbel: ano, dzien zdjeciowy to dzien a montaz to czasem robi sie pol roku - dlatego mowie, nie wyobrazam sobie robic takiej roboty bez umowy i rozmow a tylko na zasadzie zrobimy tu panu za tysiaczek filmik bo moza sie przejechac szybko

a jak dobieraliscie sprzet czyli drona i foto/video ?

czemu nie jakis totalny gotowiec
  • Odpowiedz
  • 1
@bazingaxl: ha ha, no racja, klienci są upierdliwi czasem, najbardziej mnie poprawki irytują.

Sprzęt dobieralismy do potrzeb, ten był aktualnie najlepszy i najbezpieczniejszy. Z aparatów do wyboru jest w tym temacie jeszcze alfa 7s, której zaletami jest głównie pełna klatka i duże ISO, ale za to gh4 ma 4K i 96fps. 4K jest użyteczne zwłaszcza w przypadku dronow. Do tego gh4 nieźle kręci z ziemi, zwłaszcza ze speedbooster em, dzięki
  • Odpowiedz
  • 0
@mateusz-skrzyniecki1: wiem wiem, ale jednak sporo zdjęć juz w sieci sie pojawiło i musiałem w kadry wpadać, nisko było ;P. Jutro skończę montować materiał z tamtego miejsca, kilka fajnych ujęć jest.
  • Odpowiedz