Wpis z mikrobloga

Ja pieprzę, czekanie pomiędzy etapami "ubiegania" się o pozwolenie na broń powoli mnie zabija. ;)

Aktualnie jak na zbawienie czekam na informację z klubu o licencji. Niby to już całkiem zaawansowany etap (dokładnie 4 miesiące odkąd zacząłem "starania"), a jeszcze tyle do końca.

No nic, trzeba być twardym. Sukces wynagrodzi wysiłki. :)

#bron #projektdedal
  • 16
  • Odpowiedz
@ppqa: Z doświadczenia własnego i innych osób wiem, że jak wnioski dotrą do PZSS to trwa to kilka dni. Zazwyczaj klub się nie spieszy z ich wysłaniem czy podbiciem w wojewódzkim.
  • Odpowiedz
@BarteckR: też mam takie wrażenie. Tak samo było z patentem. Organizator egzaminu grubo ponad tydzień zwlekał z wysłaniem dokumentów do PZSS.

Co do licencji to może źle rozwiązałem to strategicznie, trzeba było próbować zawieźć papiery osobiście po podbiciu w klubie...
  • Odpowiedz
I będą się one już liczyć do przedłużenia licencji czy liczą się starty tylko już po otrzymaniu licencji?


@zimbo666: to jest dobre pytanie, też się nad tym zastanawiałem. Wydaje mi się, że jednak nie będą.

Czyli trzeba będzie te starty wystrzelać. W sumie żaden problem.
  • Odpowiedz
@ppqa: Właśnie na bron.iweb widziałem różne wypowiedzi na ten temat: niektórzy pisali że nie, a niektórzy że liczą się starty od wydania patentu.
Jeszcze jedno pytanie: Zawody Powszechne na ZKSie liczą się do przełużenia licencji? Nie ma ich w kalendarzu PZSS, na stronie WMZSS nie widzę kalendarza na 2015 r. ale w 2014 r. były w kalendarzu WMZSS.
  • Odpowiedz
@ppqa: ja od lutego w klubie, gdzies koncem maja patent, licze ze na wrzesień będę mógł kupić broń :)

Jutro jadę szafy oglądać, ale w stacjonarnych dosc drogie są.

PS. I dzisiaj mi przyszły nauszniki, za 2 tyg trening na strzelbie to sie przydadza :)
  • Odpowiedz
@ppqa: Sam niestety nie zawieziesz wniosku, bo wnioski muszą być z listą podbitą w WZSS. Poza tym klub Ci go nie da.

Starty do przedłużenia licencji przed jej otrzymaniem liczą się tylko jeśli klub dopisze ten numer w protokołach po fakcie. Więc znowu wszystko zależy od podejścia klubu. Dlatego zawsze są takie rozbieżności w podejściu do różnych spraw, jak i w czasie oczekiwania na różne dokumenty. Działania PZSS (poza pewnymi okresami
  • Odpowiedz
@BarteckR: zastanawiam się tylko jaki interes miałby klub w takim przeciąganiu spraw licencji. Grupują wnioski i oszczędzają parę złotych na poczcie?
  • Odpowiedz
@BarteckR: pewnie jest tak jak piszesz. No nic, jest jak jest, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Czekam już trzy tygodnie, więc pewnie to już końcówka.
  • Odpowiedz