Wpis z mikrobloga

Mirki, korzysta ktoś z Was z Behaviour Driven Development w komercyjnych projektach? Najlepiej w projektach kilku osobowych. Ostatnio miałem przyjemność prezentować to podejście kilkunastu osobom i wszyscy się zgodzili, że fajne, ale i tak na to w firmie nie ma czasu. Jak to jest u Was w firmach?

P.S. u mnie w firmie też nie ma czasu...

#programowanie #bdd #informatyka
  • 6
@markaron: ta, w jednej firmie mielismy, ale slabo to wygladalo. Zbyt duzo technicznych szczegolow w scenariuszach itp, ogolnie slabo sie sprawdzalo. Plus byl to projekt bez frontendu zadnego i dosc techniczny (pisalismy biblioteke dla innych projektow).

Teraz kolejna firma i tutaj duzo lepiej. Functional analyst/product owner tworza scenariusze (w gherkinie), developerzy je poprawiaja, jak trzeba (kosmetyka raczej). Scenariusze potem sluza jako testy end to end (cucumber+ selenium).

Obie firmy wielkie korpo,
@markaron: Z tego co pamiętam co koledzy opowiadali, to duży przerost formy nad treścią. Marnowanie czasu na budowanie test case-ów biznesowych dla biznesu, który w zasadzie nigdy ich nawet nie sprawdzał.
Ale może to tylko dlatego, że to projekty w korpo.
@markaron: typowy dzien programisty

9- wstaje
10-11 - otwiera drzwi w firmie, mirko, fejs, kawa
13- zaczyna prace
15- przerwa przerwe pogania
17- czas wyjsc

nie mam czasu - zawsze beka z tego tekstu ze w fimie IT nie ma czasu
@superlogin: Czyli moje przypuszczenia się potwierdzają, BDD się sprawdza tam, gdzie występuje interakcja pomiędzy komponentami. Mam tu na myśli warstwę logiki aplikacji (nie mylić z logiką biznesową), która odpowiada ze realizację przypadków użycia, gdzie BDD możemy traktować jako tak naprawdę testy akceptacyjne.

@archlinuxuser: w swoim założeniu historyjki użytkownika, pisane przez devów najczęściej w języku Gherkin opierają się na wymaganiach bądź scenariuszach dostarczonych przez klienta/analityka/konsultanta. Czyli tak naprawdę zadaniem programisty jest
markaron - @superlogin: Czyli moje przypuszczenia się potwierdzają, BDD się sprawdza ...

źródło: comment_uaVyxmAy3WOYvzLEhX6QGJwcxKjrWbCf.jpg

Pobierz