Wpis z mikrobloga

@Sinti: jeśli trzeba użyć globalnych to znaczy, że kod jest źle napisany z bardzo prostej przyczyny, no ale przy mniejszych programikach to jeszcze przejdzie, o goto lepiej nie wspominać
@Fifarafas @ravpawlisz To już zależy od tego jak się uczysz, to dosyć sprawa indywidualna. Oczywiście zarówno globalne zapisane w ten sposób oraz goto oznacza ze kod nie jest napisany w najlepszy sposób, jednak np. u mnie w technikum nauczyciel przez pierwsze 2 miesiące nauki potrafił używać goto do niemal wszystkiego i dopiero później przeszedł do prawidłowych rozwiązań. Każdy może uczyć się jak mu się podoba.
@Fifarafas: Mirek uczy się programować, a Ty mu prawisz o tym, że kod jest "źle napisany". Na tym etapie wszystko co działa jest dobrze napisane. Ja nie mam jakiegoś długiego stażu w programowaniu, zawodowo jakieś 4 lata, a moje zdanie na temat tego jaki kod jest "napisany dobrze" zmieniło się już ze 3 razy :-).

@Fifarafas: @ravpawlisz: Co do goto. Moim zdaniem właśnie warto wspominać o takich rzeczach. Jeśli