Wpis z mikrobloga

Tajlandia jest zdecydowanie tańsza niż Hong Kong :) pogoda tez jest lepsza. Trochę więcej słońca no i brak smogu który obecny jest w HK. Poniżej zrobione na szybko jakieś durne zakupy za 500Tbh czyli jakieś 50zl.
Cola, lokalna whisky, lays, magnum, woda, chusteczki nawilżone do rąk itp
#zakupyza50zl #wujekwazji #tajlandia
Pobierz wujekG - Tajlandia jest zdecydowanie tańsza niż Hong Kong :) pogoda tez jest lepsza. ...
źródło: comment_PWyNM8U13ck8tOSXIa9ZX5CWIEFczJ6E.jpg
  • 13
@Spaceman_: kupiłem więcej rzeczy. Do cyklu za 50zl wybrałem jakieś śmieci. No może poza woda i chusteczkani ;) w Hongkongu za takie zakupy pewnie z 200$ czyli 200zl bo alko jest tam strasznie drogi jak wszystko zresztą. Dobry chleb z piekarni Eric Kayser kosztuje 20zl ;)
Tak. bylem tam przez ostatnie 5 dni. Jadłem w różnych knajpach od tych ulicznych w kwaloon po fancy w mainlandzie. Zakupy robiłem w markecie. Pytaj o co chcesz @Spaceman_
@Spaceman_: dzień dobry. Wiec tak, z mięsem jest ciekawie. Mięso Nie przetworzone wieprzowe oraz kurczak jest w miarę tanie (jakieś 30 Hkd za 300g porcję mięsa mielonego lub udka). jeśli chodzi o wołowinę to dzieli się głównie na importowane z Australii i Nowej Zelandii i jest zajebiscie droga. Jeden slice (300g) kosztuje jakieś 1000hkd czyli 100zl. mięso przetworzone czyli szynki itp również są droższe 30-50hkd za lokalne i 50-?? Za importowane.
@wujekG: Przy tych częstych zmianach krajów faktycznie przelicznik walut trochę się miesza;-) Mi się HK nie wydawał aż tak drogi, aczkolwiek dawno nie mam już porównania do Polski. Swoją droga byliśmy tam w tym samym czasie, ja 2 dni temu wróciłem do Pekinu;)