Wpis z mikrobloga

@zombiag: Ja nie szukam generalnie takich strzałów na kilkadziesiąt/kilkaset procent. Generalnie cieszą mnie spółki, które mogę kupić i mi dadzą 10%+ rocznie. Raczej szukam stabilności niż szybkich zysków ;). Wiadomo, giełda to giełda, ale póki co się udawało. Tu się straci, tam zyska, liczy się ostateczny bilans.

Ja akurat jestem z ecommerce, więc mnie takie spółki przyciągają. Zobaczymy, wszedłem za jakieś grosze, spadnie poniżej 10 to sprzedam.
@zombiag: E tam, c/z na fajnym poziomie, nie jest drogo. Jest drogo w stosunku do tego co było, ale sytuacja spółki też się zmienia. Zresztą nie wypowiadam się bo ja leszczem jestem ;). Zobaczymy co najbliższe miesiące przyniosą.

A ryzyko jest zawsze ;).
@zombiag: Ja w giełdę wrzucam sobie max 5% oszczędności, nie szaleję :) To bardziej rozrywka niż wielki zarobek. Nie podchodzę do tego zbyt skrupulatnie, sporo inwestycji miałem na zasadzie "wydaje mi się" ;). Trochę więcej włożyłem w polwax i udało się fajnie wyjść, nadal mam sporo akcji, czekam na dywidendę ;).

MCI wbiłem przez trend, który wydaje mi się być wzrostowym, przez c/z, który dla mnie jest jednym z głównych wskaźników