Wpis z mikrobloga

Komentarz bedzie możliwie krótki.
Po obejrzeniu #exmachina moge stwierdzic z absolutna pewnością...
Film Alexa Garlanda to mokry sen Christophera Nolana, rezyserowi udało się z nieporównywalnie niższym budżetem uzyskać to o co usilnie walczył przez 3h trwania #interstellar Nolan i ponad ćwierćmiliardowym budżetem.
Ex Machina to absolutne top gatunku, jedno z najlepszych sci-fi ostatniej dekady, film jest niezwykle wymagajacy w stosunku do widza, wymagający głębokiego skupienia adaptacji, zaangażowania. Odwzajemnia wrecz niesamowitymi doznaniami audio wizualnymi i emocjami.
Swietna pozycja, polecam.

9/10

Troche pozna ocena i seans ale czasu nie bylo zbytnio.

#film #kino
źródło: comment_hF1wMoSfeiOV2SnOLwmVl3epJZqodD4W.jpg
  • 7
9/10


@Shewie: No nie za bardzo. Film fajny, przedstawia fajnie problemy związane z budowaniem AI, ale przedstawiona tam inteligencja nie jest prawdziwą sztuczną inteligencją, gdyż działa na zasadzie chińskiego pokoju. Dziwnym trafem zostało to pominięte w filmie.

@Shewie:
W pełni popieram Twoją opinię. Widziałem zarówno Interstellar jak również Ex Machina i jako fan Sci-Fi odniosłem o wiele większą frajdę z oglądania tego drugiego tytułu. Świetne budowanie klimatu zarówno grą aktorów jak i niesamowitą scenerią, jak również świetne "egzystencjalne" dialogi pomiędzy bohaterami. Jak dla mnie Ex Machina zdecydowanie jest jednym z najlepszych Sci-Fi ostatnich lat, ALE na pewno nie uważam go jednocześnie za arcydzieło (po prostu niesamowicie dobry film).