Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy w poszukiwaniach laptopa/ultrabooka:
- budżet max 10k

najistotniejsze:
- ma być lekki 1.5kg max ale wolałbym w przedziale 0.8kg - 1.3kg
- mało awaryjny (w tym bez zbytniego nagrzewania, zawieszania, restartowania)
- ssd 256GB min.
- 8GB RAM min.
- grafa i procek na poziomie nie gorszym niz przecietny laptop za 5k
- dobra gwarancja najlepiej z naprawą domową bądź inną naprawą nieprzekraczającą tygodnia.
- mobilnosc i zwiazana z tym dalsza niska awaryjnosc takze przy czestym przenoszeniu i wstrzasach.

troche mniej istotne ale tez by sie przydalo:
- ma byc ladny
- 512GB SSD jakby jednak bylo to bym sie nie pogniewal
- matryca matowa

Na lapku ma byc docelowo Windows 7. Inne windowsy i linuxy odpadają. Będzie służył do neta na wyjazdach oraz w domu jako backup do pracy stale na chodzie w przypadku awarii głównego komputera.

#laptopy
  • 13
- dobra gwarancja najlepiej z naprawą domową bądź inną naprawą nieprzekraczającą tygodnia.


@mardock: W zasadzie możesz się zdziwić, że onsite nie jest faktycznym onsitem, szczególnie, gdy brakuje im części bądź nie padła jakaś pierdoła.

- grafa i procek na poziomie nie gorszym niz przecietny laptop za 5k

- ma być lekki 1.5kg max ale wolałbym w przedziale 0.8kg - 1.3kg

Te dwie rzeczy się wykluczają.
@botLigaNauki: MacBook odpada bo nie zainstaluje na nim Windowsa 7, a tylko pod ten system mam kluczowe dla mnie programy.

@Pustulka: a powyżej 10k dalej jest ten sam problem? Jeżeli tak to jednak istotniejsza dla mnie jest niska waga mimo wszystko z wycisnieciem w tej wadze maksymalnie dobrych parametrow procka i grafiki. A z ta gwarancja to lipa i dobrze zeby chociaz była ta naprawa nie przekraczająca tygodnia, a jak
a powyżej 10k dalej jest ten sam problem?


@mardock: Tak.

Jeżeli tak to jednak istotniejsza dla mnie jest niska waga mimo wszystko z wycisnieciem w tej wadze maksymalnie dobrych parametrow procka i grafiki.

No i dalej jest konflikt. Chcesz lekki do 1,5 to będzie Asus UX303LN, ale z przeciętną kartą 840m i niskonapięciowym procesorem, a i odpadną też inne podpunkty. Mocną 14-15,6 ważą co najmniej 2kg.
@Pustulka: Nie ma konfliktu :D Chodzi mi o to żeby była najlepsza możliwa grafa i procek dla lapków o niskiej wadze < 1.5kg

A i jeszcze zapomniałem wspomnieć o wielkości ekranu - myślę że 11 - 12 cali to optymalne rozwiązanie.
A i jeszcze zapomniałem wspomnieć o wielkości ekranu - myślę że 11 - 12 cali to optymalne rozwiązanie.


@mardock: Odpada z najwydajniejszych 13 mieszczących się w kryterium wagowym będzie UX303LN, ale

- mało awaryjny (w tym bez zbytniego nagrzewania, zawieszania, restartowania)

Ciężko powiedzieć, grzać się trochę grzeje, o awaryjności na razie nie można za dużo powiedzieć, bo jest zbyt krótko na rynku.

dobra gwarancja najlepiej z naprawą domową bądź inną naprawą
@Pustulka: Dzięki za propozycje. Jeszcze jedną kwestią o której sobie teraz przypomniałem jest ładowanie laptopa. Kiedyś bym o tym nie pomyślał ale od kiedy mam asusa z serii N56V z bydlęcej wielkości zasilaczem który pewnie waży sam z 1kg wiem że to ma znaczenie i aby zwiększyć mobilność ważne są także wymiary i waga zasilacza z kablem. Czy wielkość ich jest zależna od tego im silniejszy sprzęt czy niektóre firmy robią
Czy wielkość ich jest zależna od tego im silniejszy sprzęt czy niektóre firmy robią po prostu mniejsze i lżejsze zasilacze niż inne?


@mardock: Tak, przeważnie te mniejszej mocy są po prostu mniejsze i lżejsze przykład: w stacji roboczej della 240 watowy waży 1kg, a ultrabooka od apple czy asusa, który musi zasilić niskonapięciowy procesor jest sporo mniejszy i waży od 220-250 gram.