Wpis z mikrobloga

Dane w latach:
Średni wiek samochodu w Polsce w 2007: 10,6 strona 9
Średni wiek samochodu w Polsce w 2015: 16 klik
Podziękujemy Platformie Obywatelskiej, Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, "prezydentowi Europy" Donaldowi T. oraz jego protegowanej Ewie K.
Wszakże to pod ich wspaniałymi rządami Polacy naprawdę pokochali stare samochody.

#4konserwy #4kuce #neuropa #propagandasukcesu

Przy okazji proponuję nowy tag: #8latswietlnych ( #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) ) który będzie poświęcony największym sukcesom 8 letnich rządów najwspanialszej w historii Polski koalicji rządzącej. Wszak chyba nikt z nas nie wątpi w słowa miłościwie nam panującego Bronisława K., że żyjemy w złotym wieku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • 15
  • Odpowiedz
@barani_leb: @JogurtMorelowy: nie lewacka propaganda, tylko wyliczenie wieku na podstawie innych kryteriów.
I faktycznie 14,2 to bardzo duża różnica (dziś to już pewnie jest prawie 15, bo tamte dane są w najlepszym razie z lipca/sierpnia 2014).
Czyli faktyczny średni wiek (wyliczony przez PRYWATNĄ firmę) jest o około 1 rok niższy niż podaje oficjalnie PAŃSTWOWA instytucja, na którą wydano miliard złotych z budżetu. Hurra! Kolejny sukces rządu. ( ͡
  • Odpowiedz
@xvovx: A przeczytałeś dokładnie?

Firma Samar postanowiła wyczyścić z bazy pojazdów samochody, które od co najmniej siedmiu lat nie przejawiały żadnego śladu życia, tj. ich właściciele nie wykupywali OC, pojazdy nie trafiały do stacji diagnostycznych oraz nie miały miejsca ich przerejestrowania.

Bardzo ostrożnie odrzucili. Nadal wliczają masę "martwych dusz", aut, które zostały zezłomowane, ale nie wyrejestrowane. Serio wierzysz, że ludzie masowo używają auta, które 5 czy 7 lat nie miały
  • Odpowiedz
@xvovx: tak nawiasem mowiac, ja bym jeszcze porownal ile samochodow przypadalo na obywatela w 2007 a ile w 2015. Bo ja bym jednak wolal 20-letniego dziadka zdatnego do jazdy, niz nie miec go wcale.

Just sayin'
  • Odpowiedz
@JogurtMorelowy: najlepiej to byłoby odrzucić wszystkie samochody, które przez ostatni rok nie zostały zatankowane to by był najbardziej rzetelny obraz - ale tego się zrobić nie da. Pozostaje więc oparcie się na oficjalnych danych.
Cała reszta to twoje, lub moje interpretacje i spostrzeżenia, które mogą, ale wcale nie muszą być zgodne ze stanem faktycznym.

tak nawiasem mowiac, ja bym jeszcze porownal ile samochodow przypadalo na obywatela w 2007 a ile
  • Odpowiedz
"20 letniego dziadka zdatnego do jazdy" można było za podobne jak obecnie pieniądze kupić też w 2007 roku. Czemu więc teraz jest ich więcej niż wtedy?


@xvovx: więcej ludzi ma te pieniądze ?
  • Odpowiedz
@Spaceman_:
No co ty nie powiesz? A zauważyłeś #pdk w nawiasie?
Niektórzy nie zauważą ironii nawet jak wyłapią od niej prawego sierpowego na twarz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zresztą, co ja ci będę tłumaczył. @krolikbartek już wyjaśnił o co chodzi.
  • Odpowiedz