Wpis z mikrobloga

dzięki za odpowiedź ;)
ogólnie z tego co widze to Sigelei jest sporawo droższy... chyba, że gdzieś jest fajne promo o którym nie wiem :p
a iStick 20W nie będzie dla mnie wystarczający? prawdę mówiąc dopiero zaczynam przygodę z epapierosami i to był by mój pierwszy sprzęt. Chyba byłby ok? ;P
  • Odpowiedz
Super ;)
a co byście polecali do iSticka?
jak mówiłem, dopiero zaczynam z tym zabawę :p
z tego co wyczytałem na mikro to dobrym wyborem mógłby być:
Orchid v6
Silverplay z fasttech
Nautilus mini (średnio mi się podoba z wyglądu i chyba trudniej do niego zrobić grzałkę)
Kayfun / Kaytek

który najlepiej oddaje smak i jest w miarę prosty w obsłudze, wymienianiu grzałek itp?
  • Odpowiedz
@MitchBuchannon: Nietypowa odpowiedź: Subtank Nano.

Dlaczego?
- 18 mm - nie będzie wystawał jak Orchid/SIlverPlay/Kayfun
- Orchid, Silverplay i większość nowszych RTA jest stworzona dla wyższych mocy niż 20W, poza tym ciężko ukręcić dual coila powyżej 1 Ohma, od którego odpala iStick
- niby nie ma do niego sekcji RBA ale robienie grzałek w fabrycznych obudowach jest bajecznie proste

Jeśli chcesz pobawić się z bardziej mocożernymi parownikami to polecam raczej iStick
  • Odpowiedz
Czyli mówisz, że iStick 20W jest niewystarczające do tych parowników? W sumie jest to polecany model więc myślałem, że sobie poradzi. Warto więc dołożyć i kupić 30W? w sumie różnica w cenie jest dość spora bo 20W można kupić za $23.

Sam już nie wiem co zrobić :/ myślałem, że iStick 20W będzie dobrym wyborem.
  • Odpowiedz
@ngr1: @MitchBuchannon: Ja od siebie mogę dodać, że nie polecam połączenia iStick + Subtank. Ze względu na fakt, że IStick ma pływający pin. Od, którejś tam wersji subtanka, ten problem nie występuje.

V1 25mm RBA: Shitty white insulator, half-drilled juice channels

V2 25mm RBA: Clear insulator, juice channels drilled vertically the rest of the way to the base of the RBA

V3 25mm RBA: Clear insulator, Larger Air hole, fully-drilled
  • Odpowiedz
@MitchBuchannon: 20W w pełni wystarczy do Subtanka, Nautilusa, Genitanka i wielu innych. Do Orchida i wszystkich jego mutacji (SilverPlay, Goblin, Billow itd.) potrzeba trochę więcej mocy. To bardzo dobry mod, po prostu niektóre parowniki potrzebują więcej mocy.

@GaHee: Ale co ten pin przeszkadza?
  • Odpowiedz
@ngr1: Po prostu iSticku jak i w Subtank jest pływający pin i jest strasznie #!$%@? kontakt. Kolejną wadą jaką zauważyłem(może tylko mój egzemplarz to ma) jest za krótki pin od bazy RBA.
  • Odpowiedz
@GaHee: Ale w iSticku pin jest na sprężynie, w Subtanku po prostu dochodzi do pinu grzałki. Więc jak wkręcisz grzałkę to pin się już nie rusza i wszystko jest spoko. Chyba, że mówisz o wersji 25 mm, tam jest na sprężynie, to faktycznie problem. Ale Mini i Nano nie mają sprężyny.

@MitchBuchannon: Ja zaczynałem od Milda X3, 6 Watów wyciągał i jarałem się nim strasznie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@ngr1 @GaHee Okey, dzięki za info Panowie ;)
jeśli chodzi o kayfun to sprawdziłby się jakis klon z fasttech?

ogólnie cenowo to wychodzi:
iStick 20W + kayfun ~150zł
iStick 50W + Silverplay lub Orchid ~250zł

w sumie 100zł rożnicy to trochę sporo... myślicie, że warto tż droższą opcje? ;)
  • Odpowiedz
@MitchBuchannon: To wszystko zależy od tego, jaką kwotą dysponujesz i co tak na prawdę tobie jest potrzebne. Nie musisz brać koniecznie kayfuna. Widzę, że chcesz coś z własnymi grzałkami. Może jednak lepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie iSticka 50W + Subtanka Mini(z kodem na gearbeast za 29$). Zawsze wtedy masz możliwość zamonotowania grzałke producenta, jakby coś Ci nie wychodziło. A iStick 50W to dobra opcja do wszystkiego. Duża pojemność baterii, zapas mocy, wielkość.
  • Odpowiedz
@GaHee
Właśnie chyba nie chcę aż tyle wydawać na pierwszy sprzęt więc póki co pozostanę przy 20W
Czyli co raczej nie ma szans żeby np Orchid v6 zadziałał przyzwoicie na iStick 20W? Czy może jednak jakoś by to działało? :p
Jeśli tak to jak myślisz, lepiej iść w Nautilusa mini czy Kayfuna?
  • Odpowiedz
@Onifai: Widziałem, jednak jest to troche bardziej skomplikowane ;) No i tak właśnie chyba najbardziej się skłaniam do iStick 20W + Naultilius mini i ew. później wymienie na iSticka 50W + coś ciekawszego
  • Odpowiedz
@GaHee: Nie szkodzi ;) Koniec końców wybór padł na Kayfuna lite z e-dym oraz iStick 20W z gearbest ;) Nie moge się już doczekać :P Ciekawe ile to wszystko będzie szło...

BTW jeśli na gearbest wybierze się iSticka z opcją ładowarki USA to cena spada do $18 więc na prawde okazja ;) a ładować te cudo można łądowarka mini usb
Także jeśli któryś Mirek jest zainteresowany kupnem moda to polecam ;)
  • Odpowiedz