Wpis z mikrobloga

@CanisLupusLupus: Nie no, kolego mi o tym nie musisz mówić że MLU a block 50/52+ to sa tak defacto dwa różne samoloty. Aczkolwiek spotkałem się z opiniami że na zastępstwo Su-22 warto byłoby kupić z drugiej ręki właśnie MLU. Bo o mokrych snach typu 64 F-35 można zapomnieć....

I zwiększanie ilości F-16 to chyba jedyna rozsądna opcja. Na specjalizowane samoloty nas nie stać (CAS/Air Superiority)

Gdzieś rozum podpowiada że powinni myśleć
@CanisLupusLupus: Spodziewałem się bardziej treściwej odpowiedzi. Zawiodłeś mnie.

Ale żeby nie było że wyraziłem się niejasno - chodziło mi o połaczenie F-16 + G-NG

Lub

F-16 50/52+ + F16 MLU(opcja tansza)

Nie chce pisac ile to powinnismy miec sprzetu bo fakty sa proste
1)Jest go za mało
2)Nie stać nas.
Spodziewałem się bardziej treściwej odpowiedzi

@Lemartez: Ale nie wiem, na co jeszcze miałbym odpowiedzieć. Nie napisałeś niczego innego, co byłoby kontrowersyjne. Nawet to o obronie przeciwlotniczej to prawda, bo brak nam odpowiednich ofensywnych środków przeciwdziałania.
@CanisLupusLupus: Dostałem łątkę fana Grippena od razu ;)

Daleko mi do tego bo jednak praktyka i doswiadczenie wskazuje za samolotami amerykanskimi ktore posiadaja potwierdzone mozliwosci

No ale z drugiej strony ...

Jeśli np, w cenie 48 F16, moglibyśmy mieć np 64 Grippeny to .... wolałbym walczyć z setka kaczek ;)