Wpis z mikrobloga

"I am alpha and omega, the first and the last, the beginning and the end"


Xenogears, gra od Squaresoft, nigdy nie wydana w Europie, ze względu na kontrowersyjne nawiązania do religii (przez jakiś czas wydana tylko w Japonii). Unikalny system walk, mechy (geary), bardzo dobra fabuła, ta gra to 9/10, jeśli chodzi o jrpg. Jest fanowskie tłumaczenie na język polski, można pograć na emulatorze. Jedena z najlepszych gier jrpg jakie ujrzały światło dzienne

#jrpg #psx #xenogears
n.....n - > "I am alpha and omega, the first and the last, the beginning and the end"...
  • 3
@nightrain: nie mogę edytować, mała ciekawostka japońska wymowa to [zenogias], dokładnie tak bełkotał Cloud w FF7 jak był rośliną na wózku, samo "Ze Nogias", to nic innego jak nawiązanie do wojny w Wietnamie, Nogias, od tyłu czytamy Saigon, czyi po naszemu Sajgon, a gra ma dużo więcej smaczków.
@megapogonka: nie mam screena ale był to bełkot, kilka razy trzeba było nacisnąć klawisz rozmowy, wyglądało to tak mniej więcej, ze.................... zeno............ gias........... i tak w kółko, fani właśnie tak to rozczytali. Mówiemy tu o wersji na pierwsze playstation, bo w inne nie grałem.