Wpis z mikrobloga

#fotografia #mojezdjecie #365zdjec #projekt365 #zdjeciednia #zdjecia #smierc
85. Katakumby paryskie - tam zrobiłem to zdjęcie. Miejsce niesamowite, warto odwiedzić Paryż choćby tylko po to, aby zobaczyć to na własne oczy! Katakumby są to podziemne, długie na około 50 kilometrów sieci tuneli pozostałych po dawnych kopalniach wapienia z którego zbudowano Paryż. Podziemia wypełnione są niewiarygodną ilością poukładanych ludzkich kości i czaszek. pochowano tam około 6 milionów zmarłych. Po prostu puste podziemia spożytkowano na chowanie ciał, gdyż na powierzchni miasta nie było wówczas już na to miejsca, a w dzisiejszych czasach te podziemia są udostępnione do zwiedzania…
Pobierz ibanezbass - #fotografia #mojezdjecie #365zdjec #projekt365 #zdjeciednia #zdjecia #sm...
źródło: comment_Cc2Ef3OAHaCyYnb8bssLbwQ3n2btTp2Q.jpg
  • 5
@zjada3kredek: No właśnie była mi polecana i chętnie się wybiorę, aczkolwiek nie sądzę, żeby zrobiła na mnie choćby w 10% takie wrażenie jak katakumby. Chyba nic nie przebije kilku godzin spaceru po "niekończących się" tunelach cały czas wypełnionych ludzkimi kośćmi. Nawet jak się to widzi, to i tak ma się wrażenie mózg nie jest w stanie pojąć tam ile tego jest…