Wpis z mikrobloga

Zapytałem już na kilku zagranicznych forach więc w sumie co mi szkodzi, warto poznać wszystkich opinie, nawet w serwisie ze śmiesznymi obrazkami.
Mam budżet okolo 5-6tys USD na zegarek, mieszkam w Dubaju wiec cena zegarka katalogowa EU mozna pomniejszyc o podatek i taką cene będę miał na miejscu. Może byc również kolekcjonerski w jakości "Mint"
Lubię elegancką prostotę i chciałbym by zegarek byl też mozliwą inwestycją tzn że jak go kupie teraz i to za rok będę mogl go sprzedać po podobnej cenie.
Mechanizmy od Chronografów po ETA Kalibry
Zegarek ma być uniwersalny, by dobrze sprawował się w koszuli jak i na nieformalnych towarzyskich spotkaniach.

Moje mysli głównie krążą na tą chwile wokoło:
IWC seria Portofino/Portuguese lub oczywiscie Classic Pilot , Panerai 388/572/372 , MontBlanc Timewalker Caliber, Chopard Mille Miglia.

Rolex, Omega odpada ze względu na design i bransolety ktore mi średnio pasują, pozatym ciezko coś znaleść w tej cenie.
Preferuje jednak zegarki z paskiem skórzanym, calf, croc. MontBlanc jest tez w wersji z paskiem skórzanym, tańszy o kilkaset USD.

Z ciekawością spojrzę na waszą opinię w tej kwestii.
Wszystkie Butiki powyżdzych marek są dostępne w Dubaju, niemal wszystkie w jednym miejscu, Dubai Mall.

IWC Portuguese Automatic
IWC Pilot Automatic
Panerai388
Panerai372
[MontBlanc TimeWalker](http://www.chrono24.com/en/montblanc/timewalker-twinfly-chronograph-104286--id2704732.htm?query=Montblanc+Timewalker&goal_suggest=1&dosearch=true&urlSubpath=/montblanc/timewalker--mod577.htm⊧=577&manufacturerIds=172)
TagHeuer 1887 SpaceX
Chopard Mille Miglia

#watchboners #zegarki
Shewie - Zapytałem już na kilku zagranicznych forach więc w sumie co mi szkodzi, wart...

źródło: comment_2IaiWrNSN76usY17hX6cAr4TKAXwC7GV.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Synekdocha: @michael_: @PhantomRain:
Przede wszystkim zegarek ma trzymać cenę, jeżeli go kupię AD 2015 to bym w 2016 nie musial oglądać 50% ceny.
Jakkolwiek Panerai trzyma najlepiej cene, Tag Heuer Space X jest mocno limitowany wiec może zyskać na cenie. IWC także trzyma cene, jest dośc popularny wśród zwolenników IWC.
  • Odpowiedz
@Shewie: Panerai i IWC wydają sie być najbezpieczniejszym wyborem jako jakaś lokata oraz zegarek na codzień. Zerknij tez na zegarki Zenith i podobnej klasy, może znajdziesz coś w tej cenie. Warto poszukać zegarków limitowanych, nie wszystkie kosztują tyle co lambo a jako lokata są pewniejsze.
  • Odpowiedz
@Shewie: z takim budzetem mozesz poszaleć. Tak ba szybko polecam praktycznie kazdy Excelsior Park w chrono, Gallet na Venus 140, Longines 13ZN lub 30CH, IWC cal. 89 lub cal. 83, Omega na Lemanii 1873,
  • Odpowiedz
@Shewie:

TAG Heuer Carrera SpaceX Limited Edition CAR2015.FC6321


nie kupuj, kiedyś się szarpnę, bo ładny, podoba mi się ten lotnik.

To ma być lokata? IWC/Luminos to dość klasyczne marki. Łatwo odsprzedać.

IWC Pilot's Chronograph Automatic IW377701 43 mm Day Date Steel Black Dial


Tak samo ładny, ale kocham się w lotnikach, dlatego jestem mało obiektywny.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz