Wpis z mikrobloga

Mam przyjaciela, pół Polak - pół Arab/Jemeńczyk. Chyba pora ponownie pogadać o sytuacji w Jemenie... rozmawialiśmy z pół roku temu to wyjaśniał mi o co tam chodzi. Ale tradycyjnie nie spodziewaliśmy się, że wybuchnie tam wojna z tak ogromnym zaangażowaniem z zewnątrz.

Iran, USA i Arabia Saudyjska, krzewiciele pokoju już się udali tam ze swoją pomocą...

Zanim ktokolwiek napisze cokolwiek mądrego. Jemen jest tak sztucznym i #!$%@? krajem, że jeśli nie studiowaliście poważnie arabistyki z nastawieniem na kraniec półwyspu arabskiego gwarantuje wam, że gówno wiecie o co tam tak naprawdę chodzi.

Ja nie studiowałem.

Mój przyjaciel jest z trzeciego odłamu Islamu bliżej właśnie szyickich Huthich. Ale wiem, że nie popierał rebelii.
edit// tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zajdyci

#jemen #geopolityka #polityka
  • 14
  • Odpowiedz
Zanim ktokolwiek napisze cokolwiek mądrego. Jemen jest tak sztucznym i #!$%@? krajem, że jeśli nie studiowaliście poważnie arabistyki z nastawieniem na kraniec półwyspu arabskiego gwarantuje wam, że gówno wiecie o co tam tak naprawdę chodzi.


@Nero12: śmiechłem
  • Odpowiedz
@babisuk: Po prostu jemeńscy Zaidowie nie uważają się za Szyitów :) odsyłam do mojego nowego wpisu.

Naprawde to jest #!$%@?. Ja wiem, że od razu po tym wpisie ego zabolało itp. ale w pełni świadomie napisałem, że w Jemenie nic nie jest takie proste jak media nam sprzedają.
  • Odpowiedz
@babisuk: "Ammar Gnm" na moim fejsie. Serio nie będę się kłócił nt. czyjeś tożsamości.

Tak samo jeśli jakiś Ukrainiec mówi, że czuje się Ukraińcem to znaczy, że nie jest Rosjaninem, Polakiem, Czerniem tylko Ukraińcem.
  • Odpowiedz