Wpis z mikrobloga

Czy wie ktoś, czy możliwe jest "napisanie" pracy magisterskiej w postaci mapy/atlasu? Może ktoś taką właśnie wykonał? Do samej pracy mam jeszcze daleko, nawet nie jestem jeszcze na magisterce, ale jestem ciekaw, czy może ktoś ma doświadczenie z czymś takim.

#studbaza #kartografia
  • 9
  • Odpowiedz
Okej, sprawdziłem w archiwum i są takie prace (chociaż akurat jakieś same fizyczno- albo ogólnogeograficzne, a ja wolałbym inne, ale to chyba nie problem), ale może ktoś taką pisał, to chętnie bym przeczytał co i jak.
  • Odpowiedz
@piotrass007: A możesz powiedzieć jaki masz temat, tak ogólnie? To sama mapa czy jeszcze kilkadziesiąt stron tekstu? Też planuję pisać z kartografii. W archiwum widziałem np. takie: "Mapa ogólnogeograficzna jakiegoś tam rejonu". Ja chciałbym coś mniej geograficznego, połączyć zagadnienia ludnościowe z piłką nożną.
  • Odpowiedz
@Simo_Hayha: Moja praca jest interdyscyplinarna i oparta na współpracy mojej politechniki z uniwersytetem. Próbuję nałożyć na mapę to, co zebrała w swojej pracy doktorskiej studentka uniwerku. Głównym celem jest zrobienie mapy Warszawy ukazującej pewne zależności, być może w 3D. Tekst zawsze musisz dać. Może być go 40, może 140, a może nawet 240. Pracę inżynierską pisałem pod tematem "Mapa turystyczna Parku Narodowego Gór Stołowych".
  • Odpowiedz
@Simo_Hayha: Wszystko co Ci ślina na język przyniesie. Od opisania terenów, które mapa ma przedstawiać, ze zwróceniem uwagi na turystykę przez cały proces wykonania, zestawienie znaków kartograficznych, selekcji warstw po pomysły na wykorzystanie i ulepszenie tego w przyszłości.
  • Odpowiedz